E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Më pak viza dhe leje qëndrimi/ Rregulla të reja për emigrantët...

Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve për ndihmë shtetërore në...

Pas dështimit me negociatat, shqiptarët rrezikojnë të humbasin edhe lëvizjen pa...

Të shporrim një minutë e më parë monstrën, Rama ik! Është kjo thirrja e ish-Kryeministrit Sali Berisha drejtuar shqiptarëve, pas dështimit të qeverisë Rama në...

Rikthimi i vizave/ Holanda nuk është si Greqia që vendos veto…

Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi tha në emisionin “Të Paekspozuarit” se votimi i Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë është bërë nga të...

Rikthimi i vizave për shqiptarët/ Ja pse etiketohemi si delja e...

Qeveria e Edi Ramës është shkaktare kryesore e vendimit drastik të Parlamentit holandez për rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Deklarata është bërë nga ish-deputeti...

Ambasadorja franceze: Rikthimi i vizave për shqiptarët, nuk e dimë se...

Ambasadorja franceze në Tiranë, Christine Vasak, u shpreh se nuk dihet nëse do të ketë  një vendim për kërkesën e Parlamentit holandez, pasi ky...

U akuzua si mikeshë e Lulzim Bashës, deputetja holandeze: Nuk e...

Në përpjekje për të minimizuar dëmin ndaj reputacionit të qeverisë dhe të vendit, të shkaktuar nga vendimi i Parlamentit holandez, që i kërkoi qeverisë...

Parlamenti i Holandës votoi rikthimin e vizave, ja thirrja e 5...

Një ditë pas vendimit të Parlamentit të Holandës, që votoi pro rikthimit të regjimit të vizave për shqiptarët, përfaqësues të 5 komunitetet fetare i...

Basha: Ja pse Holanda kërkoi rikthimin e vizave, Tirana është kthyer...

Kreu demokrat Lulzim Basha tha mbrëmjen e sotme se vendimi i marrë nga Parlamenti holandez për rikthimin e vizave për shqiptarët ka 3 domethënie. Basha...

Holanda kërkoi rikthimin e vizave, s’ka negociata as në qershor/ Aleati...

Agron Duka, kreu i PAA-së, ka reaguar pas vendimit të Parlamentit holandes për rikthimin e regjimit të vizave për shqiptarët. Përmes një postimi në rrjet,...

Rikthimi i vizave për shqiptarët/ Paloka: Mos tregoni mirënjohje për Bashën...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me vendimin e Parlamentit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për shqiptarët. Paloka shkruan në...

Vizat amerikane, Ambasada e SHBA ka një këshillë për aplikuesit…

Ambasada Amerikane në Tranë ka një tjetër këshillë për të gjithë ata që janë në pritje të intervistës për pajisjen me vizë për udhëtimin...

Gena nuk lejohet të hyjë në SHBA, ja vendimi që penalizon...

Këngëtarit të njohur nga Shqipëria, Briken Lito, i njohur si Gena, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë ndaluar hyrjen në territorin amerikan, transmeton...

BE rikthen vizat për qytetarët amerikanë, ja kur nis…

Bashkimi Europian do të rikthejë sistemin e vizave për qytetarët amerikanë. Rikthimi i vizave pritet të nisë nga viti 2021. Bashkimi Europian njoftoi në faqen...
WhatsApp DENONCO