E hënë, Shtator 21, 2020
Etiketimet Universitete

Etiketim: universitete

Zgjedhjet në Universitete, shpallen emrat fitues për Dekan

Pas emrave të Rektorëve të rinj, del edhe lista e fituesve mes kandidatëve për dekan në të gjithë Universitetet publike në vend. Në zgjedhjet e...

Në pikun e pandemisë votohet për Rektorët dhe Dekanët/ Thirrja drejtuar...

Në kulmin e kurbës së COVID-19, ditën e sotme mbahen zgjedhjet për Rektorët dhe Dekanët e Universiteteve shtetërore. Në Tiranë për Rektorin e ri janë...

Zgjedhjet në Universitete/ Vokshi: Po shfrytëzohet pandemia për të uzurpuar Arsimin...

"Qeveria po shfrytëzon pandeminë për të uzurpuar Arsimin e Lartë me zgjedhjet e paligjshme dhe pa garë të 30 Korrikut", tha Albana Vokshi, ish-deputete...

Zgjedhjet në Universitete/ Ironia e mjekes: Suksese atyre që garojnë vetëm

Mjekja e njohur Anika Dokle ka reaguar në rrjetet sociale, një ditë para zhvillimit të zgjedhjeve në Universitete. Dokle shprehet se një universitet vlen aq...

Si po rrezikohet përhapja e virusit me provimet në Universitete/ Denoncimi

Ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi, përmes rrjeteve sociale, tha se po rrezikohet përhapja e virusit me provimet në Universitete. Boçi shkruan se ndërsa e gjithë Bota...

‘Dy punonjëse të infektuara’/ Denoncimi: Po fshihen rastet me COVID në...

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon publikisht se po fshihen rastet me COVID-19 në Universitetin e Tiranës. Berisha ka publikuar një mesazh për të cilin shprehet se...

Zgjedhja në Universitete/ Akedemiku: Asambletë të konsiderojnë nul urdhërat e Shahinit

Akademiku Artan Fuga i është drejtuar Asambleve në Universitete dhe të konsiderojnë nul urdhërat e ministres Besa Shahini lidhur me zgjedhjet në Universitete. Madje, Fuga...

Zgjedhjet ne Universitet, Meta mbështet pedagogët, kundër Shahinit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me vendimin e Ministrisë së Arsimit për zhvillimin e zgjedhjeve në universitete gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit....

“Të shtyhen zgjedhjet në Universitete”/ Koni letër të hapur Shahinit: U...

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, i është drejtuar ministres së Arsimit, Besa Shahini, me një letër të hapur ku i kërkon të...

Rikthimi i studentëve në auditore/ Marku: Vendimi i Shahinit, kriminal

Pedagogu Mark Marku e konsideroi si kriminal urdhërin e Ministrisë së Arsimit për rikthimin e studentëve në auditore. "Urdhëri i Ministrisë së Arsimit është një...
WhatsApp DENONCO