E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Twitter

Etiketim: twitter

Cicërimat në Twitter nuk i mbulojnë dot skandalet e Edi Ramës

Nga Dritan Kaba Cicerimat ne Twitter nuk mund te fshehin skandalet e Rames me te gjithe Presidentet amerikane qe kur ai u be kryetar i...

Twitter shpreh interes për blerjen e TikTok-ut

Kompania “Twitter Inc” i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për agjencinë...

Çfarë po ndodh? Hakerat vjedhin profilet e miliarderëve në Twitter

Miliarderët Elon Musk, Jeff Bezos dhe Bill Gate dhe shumë figura të tjera të njohura të SHBA-ve  janë vënë në shënjestër nga hakerat në...

Twitteri i shton një paralajmërim postimit të Presidentit Trump

Kompania e medias sociale Twitter i ka shtuar një paralajmërim një prej postimeve të Presidentit Donald Trump lidhur me protestat në Mineapolis, duke thënë...

Trump akuzon Twitter-in për ndërhyrje zgjedhore, e kërcënon me mbyllje

Presidenti Trump kërcënoi të mërkurën se do të marrë masa për rregullimin ose mbylljen e kompanive të caktuara të mediave sociale. Kërcënimi vjen një ditë...

Mercedes reagon ndaj akuzave për timonin: “Gjithçka është legale dhe brenda...

Gjatë ditës së dytë të testeve të Formula 1 në pistën e Montmelo të gjithë mbetën të habitur nga lëvizja para e mbrapa që...

I bëri thirrje për takim Bashës, Rama fshin postimin në Twitter

Kryeministri Edi Rama ka fshirë postimin në Twitter vetëm një orë pasi i kishte bërë thirrje Lulzim Bashës të ulej në tryezën e bashkëpunimit....

Dy punonjës të Twitterit akuzohen si spiuna për Arabinë Saudite

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka akuzuar dy ish-punonjës të Twitterit për spiunazh ndaj përdoruesve në emër të Arabisë Saudite. Akuzat e zbuluara në një gjykatë...

Kërkoni azil në Zvicër? Kujdes çfarë keni shkruar në Facebook dhe...

Azilkërkuesit në Zvicër së shpejti mund të rishikojnë profilet e tyre të mediave sociale si pjesë e proceseve të tyre të aplikimit, sipas raporteve...
WhatsApp DENONCO