E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Turizmi

Etiketim: turizmi

Rama shpall planin për turizmin: Do ndalojmë qeset plastike

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të Enjte nga foltorja e Kuvendit se Shqipëria synon të jetë kampione në turizëm, në Ballkan. Gjatë fjalës së...

Pandemia nuk mposht turizmin në Turqi

Mijëra turist nga India, Rusia apo dhe vende të ndryshme evropiane vizitojnë kryeqytetin e tre perandorive ndërkohë që shteti ka vaksinuar operatorët turistik Që kur...

Si do të funksionojnë hotelet dhe klubet në zonat turistike? Ja...

Një verë normale dhe pa kufizime. Ky është premtimi i kreut të qeverisë Edi Rama, i cili thotë se pas vaksinimit të popullsisë kjo...

Turizmi dhe shpresa tek vaksina

Viti 2021, edhe pse pritet të jetë më i mirë se ai që lamë pas, sërish do të jetë larg normalitetit, për shkak të...

VIDEO/ Basha me operatorët turistikë: Rrisim numrin e turistëve me 15...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një takimi me përfaqësues të agjencive turistike në Durrës, tha se programi i PD është një angazhim...

Pushuesit vendas nuk i zëvendësuan dot të huajt, turizmi përgjysmohet, Veriu...

Kufizimet për shkak të situatës së COVID-19 bënë që Shqipëria të përjetonte një turizëm të dobët në sezonin veror me gati përgjysmim të tij. Të...

Debati për turizmin/Gazetari Tomorri kundërshton Klosin: Këtë vit tri herë më...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, i ftuar në Çim Peka LIVE, komentoi situatën e turizmit gjatë këtij viti. Fillimisht ai komentoi edhe deklaratën e...

Turizmi në Azi-Paqësor më i godituri nga ndalimi pandemik i udhëtimeve

Udhëtimet ndërkombëtare kanë rënë gjatë pandemisë, dhe rajoni Azi-Paqësor ka qenë më i prekuri, sipas të dhënave të lëshuara nga organi i turizmit i...

Shqipëria vend me brishtësi mesatare ndaj Covid/ Preken turizmi e kujdesi...

Banka Europiane e Investimeve (BEI) ka bërë një analizë të shteteve jashtë Bashkimit Europian lidhur me brishtësinë që ato kanë ndaj pasojave të koronavirusit. Banka...

Turistët ranë mbi 70%, vetëm 24 mijë të huaj mbërritën në...

Polakët, bjellorusët dhe ukrainasit janë turistët e vetëm që po shijojnë diellin dhe bregdetin shqiptar këtë vit, por edhe shpresa më e madhe e...

Përplasjet e Metës me Rilindjen/ Nga ndryshimet Kushtetuese te Turizmi

Presidenti Meta dekretoi dje ligjin “Për Regjistrin e Pronarëve Përfitues”, që u miratua në Kuvend në seancën e datës 29 korrik. Por me gjithë...

Ekspertja e turizmit: Ja vendet e lira dhe ato të shtrenjta...

Ekspertja e Turizmit Blerina Ago, ka qenë në një lidhje me skype me Fax news, ku ka folur për gjendjen e këtij sektori në...

Pandemia rrezikon seriozisht turizmin e Malit të Zi

Masat shtrënguese të ndërmarra nga autoritetet shëndetësore në parandalimin e COVID-19 kanë rrezikuar seriozisht ekonominë turistike në Mal të Zi dhe në veçanti në...
WhatsApp DENONCO