E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Tufa

Etiketim: tufa

“Spartak Braho jepte dënime dhe kundër ligjeve të kohës”/ Agron Tufa...

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, ka publikuar një dokument, sipas të cilit, deputeti i Partisë Socialiste,...

Me pseudonimin “Dragoi”, emrat e parë që spiunoi Nasho Jorgaqi në...

Agron Tufa, ish-drejtor i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit ka publikuar një tjetër dokument kundër shkrimtarit Nasho Jorgaqi duke e akuzuar se...

Kush fshihet pas pseudonimit “Dragoi”? Agron Tufa publikon dokumentin e ish-spiunit...

"Nasho Jorgaqi, spiuni i Sigurimit të Shtetit me pseudonimin ‘Dragoi’". Agron Tufa ka publikuar një tjetër dokument lidhur me ish-bashkëpunëtorët e Sigurimit të Shtetit. "Ndoshta...

“Me pseudonimin Cigarja”, Tufa akuzon Ruçin si spiun të Sigurimit. I...

Studiuesi dhe shkrimtari i njohur, Agron Tufa, akuzoi përmes një dokumenti të publikuar në profilin e tij në rrjetet sociale, Kryetarin e Kuvendit të...

Çfarë është “imuniteti i tufës” dhe pse po flitet kaq shumë...

I ashtuquajturi “Imunitet i tufës” është një mekanizëm sipas të cilit, kur shumica e një popullate është imune ndaj një infeksioni (sepse është prekur...

Arrestimi i Çilit/ Tufa: Me stil sigurimsash dhe me një batare...

Publicisti Agron Tufa ka reaguar lidhur me arrestimin e pronarit të UET dhe analistit Henri Çili. Tufa shkruan se në këtë vend të shfytyruar nga...

Gazetari i njohur: Stadiumi “Air Albania” si një fushë patatesh, Ngo...

Pavarësisht se një stadium i ri, problemet në “Air Albania” kanë qenë evidente në çdo ndeshje që është zhvilluar në të. Një problem është fusha,...

Agron Tufa padit në prokurori Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën

Publicisti Agron Tufa ka paditur në prokurori deputetin socialist Spartak Braho dhe ish-ambasadorin Fatos Tarifa. Avokati Kujtim Cakrani tha se ndaj klientit të tij,...

“Edhe atje ku ka kërkuar azil politik të mos gjejë vrimë...

Shkrimtari Agron Tufa ka reaguar në rrjetet sociale pas një artikulli të publikuar sot nga deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho, i cili shkruan...

Dokumenti/ Ja pse Agron Tufa kërkoi azil politik në Zvicër

Publicisti Agron Tufa, i cili drejtonte Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, bashkë me familjen e tij, ka kërkuar azil politik...

Pushtët e Enverit ngordhin për kohën e Stalinit, jo për Europën!...

Publicisti Agron Tufa, drejtor i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, ka reaguar fort me një postim në rrjet lidhur me...

Pas kërcënimeve, Tufa ka një mesazh për Lleshajn/ Mos guxo të…

Prej ditësh studiuesi Agron Tufa është përballur me një seri kërcënimesh në drejtim të tij, për të cilat ka vënë në dijeni dhe autoritetet...

“Pse nuk e vrisni? Në autobus ekzekutojeni…/ Agron Tufa tregon mbi...

“Pse nuk e vrisni? Në autobus ekzekutojeni!”. Janë këto kërcënimet me vdekje që Agron Tufa merr rregullisht prej 6 muajsh për vete dhe...
WhatsApp DENONCO