E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Takimi

Etiketim: takimi

Basha me Urdhërin e Farmacistit: Ka mungesë të theksuar të barnave...

Kreu demokrat, Lulzim Basha, gjatë një takimi me urdhërin e farcamistit, u shpreh se ka një mungesë të theksuar të ilaçeve për COVID. Basha,...

VIDEO/ Basha me studentët: Problemi i pandemisë, mungesa e testimeve. Kam...

Kreu demokrat, Lulzim Basha, gjatë një takimi me studentë të mjekësisë, tha se problemi i pandemisë është mungesa e testimeve. Basha tha se valën...

Artistët takojnë naftëtarët grevistë/ Budina: Do t’iu bashkohemi nëse…

Aleanca për Mbrotjen e Teatrit është solidarizuar më grevën e urisë së naftëtareve të Ballshit. Një grup artistësh i kryesuar nga regjisori Edmond Budina...

VIDEO/ Gratë greviste në Ballsh: Po mbushen xhepat e Ahmetajt, Braçes...

Përfaqësueset e Partisë Demokratike, ish-deputetet Dhurata Çupi dhe Orjola Pampuri ishin në Ballsh ku takuan nga afër gratë greviste të Uzinës së Ballshit. Të revoltuara,...

Meta takon zyrtaren e DASH: Synimi ynë, studentët shqiptarë të arsimohen...

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot në Presidencë një takim me ndihmës Sekretaren e Departamentit Amerikan të Shtetit për Arsimin dhe Kulturën, Maria Royce. Kreu i...

Soreca-KLGJ: Plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën e Lartë, përparësi kryesore

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka takuar ditën e sotme kryetaren e KLGJ Naureda Llagami. Përmes një postimi në Twitter, ai shprehet se Këshilli luan...

Hoti shtyn mbledhjen Kosovë-Shqipëri: Do të mbahet më 2 tetor

Mbledhja e përbashkët midis Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të zhvillohet në Shkodër këtë të premte, siç ishte parashikuar, por të premten e 2...

Basha mbledh aleatët, ja çfarë pritet të diskutohet

Kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët. Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 në selinë e PD-së. Takimi i...

Rama takon kryediplomatin grek para largimit nga Athina

Gjatë qëndrimit në shtetin fqinj kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim edhe me Ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias. Lajmin e ka bërë...

Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe, Thaçi: I rrezikshëm takimi i...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka deklaruar se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një...

VIDEO/ Takimi me Mitsoktakis, Rama: Marrëdhënie të shkëlqyera midis dy popujve

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në një vizitë zyrtare në Greqi. Përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale, Ramaka ndarë pamje nga darka me...

Zgjedhorja, diplomatët në zyrën e Bashës/ Ja çfarë pritet

Të paktën 4 diplomatë i janë përgjigjur ftesës së kreut demokrat Lulzim Basha, për të diskutuar me të zhvillimet politike në vend, veçanërisht reformën...

“Dua 74 mandate”, Rama i prerë me drejtuesit e qarqeve: Më...

"Dua 74 mandate", mësohet të jetë shprehur Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me drejtuesit politikë të qarqeve, të cilët i ka mbledhur në kuadrin...
WhatsApp DENONCO