E premte, Dhjetor 3, 2021
Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

Franca kampione e Ligës së Kombeve, mposht me përmbysje Spanjën

Pas Portugalisë, Franca është kampionia e dytë në historinë e Ligë së Kombeve.Në “San Siro”, kampionët edhe të botës në fuqi permbysën një ndeshje...

LIVE/ Spanjë-Francë, ndiqni finalen e Ligës së Kombeve

Ka startuar në orën 20:45, supersfida Spanjë-Francë, finalja e madhe e Ligës së Kombeve.Të dyja skuadrat vijnë me moral të lartë pasi Spanja eliminoi...

Finalja e Ligës së Kombeve/ Spanjë-Francë, formacionet e mundshme

Spanja dhe Franca do të përballen mbrëmjen e sotme, në orën 20:45, në finalen e Ligës së Kombeve. Të dy skuadrat do të kërkojnë...

VIDEO/ Spanja dyfishon shifrat ndaj Italisë, Bonucci ndëshkohet me të kuq

Spanja ka dyfishuar shifrat përballë Italisë, ndërsa mbrojtësi i “azurrëve”, Leonardo Bonucci ka marrë kartonin e dytë të verdhë në ndeshje duke lënë kampionët...

Liga e Kombeve/ Italia përballë Spanjës, ja si rreshtohen skuadrat

Duke filluar nga ora 20:45, mbrëmja do të dhurojë një supersfidë ndërmjet Italisë dhe Spanjës për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.Mançini dhe Enrike do...

Spanja cinike në “Vadil Vokrri”, Kosova qan rastet e shpërdoruara

Kosova ka pësuar një disfatë 0-2 përballë Spanjës duke dështuar në misionin e saj për të ndalur iberikët.Spanja u tregua mjaft cinike duke shfrytëzuar...

Drogë nga Maroku në Spanjë, arrestohen 100 trafikantë

Policia spanjolle ka arrestuar 100 anëtarë të një bande që merrej me trafikim e marijuanës dhe hashashit nga Maroku në Spanjë.Banda kishte mbushur anijet...

Spanja nuk e njeh Kosovën si shtet, reagon FFK: Do të...

Një postim zyrtar i Federatës Spanjolle të futbollit në “Tëitter”, ku përdori një gjuhe diskriminuese ndaj Kosovës me termin “territori i Kosovës” dhe jo...

Spanja gjen mënyrën e kursimit të vaksinave: Vetëm një dozë për...

Autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë vendosur të japin vetëm një dozë vaksine për qytetarët nën 55 vjeç, të cilët kanë kaluar koronavirusin.Sipas Reuters, lajmin...

Spanja dhe shtetet e tjera e kundërshtojnë njohjen e Kosovës në...

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian, të martën u votua për amendamentet e shumta në raportin për Kosovën të përgatitur nga...

Spanja regjistron temperatura -25 gradë celsius

Banorët e Spanjës Qendrore po përballen me një të ftohtë të acartë pas reshjeve të dendura të dëborës gjatë fundjavës së kaluar. Kushtet atmosferike...

Vala e dytë, Spanja shënon rekord viktimash në 24 orët e...

Përhapja e Covid-19 në Spanjë është ngadalësuar falë kufizimeve, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për bilancin e viktimave.537 pacientë humbën jetën...

Si funksionon Liga e Kombeve dhe lidhja që ka me Botërorin...

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri i UEFA-s, e themeluar në shtator të vitit 2018. Në përfundim të edicionit të parë, fituese...

Të Fundit