E hënë, Maj 25, 2020
Etiketimet Sistemi

Etiketim: sistemi

Sistemi TIMS doli jashtë funksionit, Policia e Shtetit: Pati një defekt,...

Policia e Shtetit përmes një njoftimi zyrtar ka pranuar se në datë 23.05.2020, në orët e para të mëngjesit, si pasojë e mungesës së...

Miliona euro humbje shtesë në rrjetin e energjisë elektrike në tremujorin...

Sistemi elektroenergjetik shqiptar pësoi një rritje të konsiderueshme të humbjeve në rrjet gjatë tremujorit të parë të këtij viti, duke përmbysur një tendencë pozitive...

“Vendi ka nevojë për ristart të sistemit demokratik”/ Apeli i Manjanit:...

"Vendi ka nevojë për ristart të punës për të ndërtuar sistemin demokratik, ekonominë e tregut të lirë,sundimin e ligjit dhe shtetit të përgjegjshëm me...

Lufta me armikun e padukshëm dhe shteti virtual

Nga Boldnews.al Kryeministri Edi Rama do të deklaronte pak ditë më parë nisjen e një lufte, me një armik të padukshëm, sikundër do të quante...

Basha propozon reformë radikale zgjedhore/ Nga Parlamenti me dy dhoma te...

Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, ka propozuar një reformë radikale të sistemit zgjedhor.Gjatë një takimi me të rinj dhe intelektualë, Basha tha se sistemi...

Sistemi zgjedhor, Hajdari paraqet 4 opsionet e “opozitës së re”/ Ja...

Grupi demokrat, pjesë e asaj që quhet “opozita e re” në Parlamentin e kontrolluar nga Rilindja, ka hedhur propozimet e saj lidhur me Reformën...

Tryeza për reformën zgjedhore, PD kërkon shtyrjen: Duam më shumë kohë...

Shtyhet mbledhja e tryezës për Reformën Zgjedhore, parashikuar për t'u zhvilluar sot. Siç mësohet shtyrja e mbledhjes është kërkuar nga Partia Demokratike, e cila...

Ja renditja e Premier League pa përdorimin e VAR

Sistemi VAR është duke shkaktuar shumë polemika në ndeshjet e Premier League. Zërat kritikë kanë shkuar deri aty sa është këshilluar heqja e teknologjisë...

Harrohet kërkesa për një sistem të ri zgjedhor/ Loja e PS-PD-LSI

Pas një konflikti të gjatë që kulmoi me bojkot dhe protesta, përfaqësuesit e opozitës dhe mazhorancës u ulën në tryezë më 14 janar me...

Duhet ndryshuar sistemi, në të kundërt Rama do n’a përdhunojë…/ “Shpërthen”...

Eksperti i ekonomisë, Pano Soko, aktivist i shoqërisë civile, përmes një postimi në rrjet ka ripërsëritur thirrjen për ndryshimin e sistemit, si të vetmen...

Deklarata e fortë/ “Duhet ndryshim sistemi, paratë që fitohen nga tenderat...

Eksperti i ekonomisë, Pano Soko, aktivist i shoqërisë civile, tha mbrëmjen e sotme se kemi që në 1992 që përpiqemi të hyjmë në Europë,...

Dorëzimi i mandateve/ Boçi: Në diskutim është vënë sistemi i kalbur,...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se dorëzimi i mandateve të deputetëve ka futur në lojë sistemin. Një apel...
WhatsApp DENONCO