E shtunë, Tetor 23, 2021
Etiketimet Shendeti koronavirusi host boldnews domain

Etiketim: shendeti koronavirusi host boldnews domain

Studimi/ Ja si përhapet koronavirusi përmes ajrit

Shkencëtarët kanë paralajmëruar prej muajsh, se koronavirusi mund të përhapet nga aerosolet ose spërklat e vogla të frymëmarrjes që përhapin njerëzit kur flasin ose...

Studimi alarmant/ Koronavirusi godet në tru edhe ata me simptoma të...

Sipas neurologëve britanikë, SARS-CoV-2 mund të shkaktojë dëme serioze në tru dhe sistemin nervor qendror që shkaktojnë psikoza, paraliza dhe hemoragji cerebrale dhe që...

Problemi kryesor nuk janë mushkëritë/ Ja ku godet më fort koronavirusi

Autopsitë e bëra te personat që kanë vdekur nga koronavirusi po ndihmojnë mjekët të kuptojnë se si sëmundja prek trupin dhe prej analizave eshte...
WhatsApp DENONCO