E entje, Maj 28, 2020
Etiketimet #shendet#boldnews

Etiketim: #shendet#boldnews

Njihuni me mrekullitë e hithrës

Hithra është përdorur për mijëra vjetë falë aftësive të saj kurative dhe më pas u përhap në të gjithë botën. Ajo përmban kripëra minerale,...

I thoni lamtumirë pagjumësisë me këtë kurë

Problemet e gjumit janë shumë të bezdisshme. Akoma më e besdisshme është kur ju del gjumi në mes të natës dhe nuk ju zë...

Koronavirusi/ 40 mijë punonjësve të shëndetit ju injektohet ilaçi kundër malarjes

Në Brajton dhe Oksford, në Britaninë e Madhe ka nisur një testim për të zbuluar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin. Ilaçet...

Lamtumirë dentist/ Ja si t’i zbardhni dhëmbët në kushte shtëpie për...

Të gjithë kanë dëshirë t’i kenë dhëmbët e bardhë. Dhëmbët e bardhë janë ëndërr për shumë njerëz dhe kjo është arsyeja pse shumica shpenzojnë...

Koronavirusi periudha më e mirë për të lënë duhanin

Pandemia e koronavirusit u jep duhanpirësve më shumë arsye për të hequr dorë nga zakoni i tyre. Shumë prej tyre thonë se pandemia e...

Kujdes! Nëse vuani nga mishrat e dhëmbëve, urgjent tek mjeku pasi...

Sëmundja e mishrave të dhëmbëve (periodontiti) shoqërohet me një rrezik të lartë nga presioni i lartë i gjakut dhe kujdesi dentar për të kontrolluar...

Kujdes! Një tip i ri diabeti mund tu shkatërrojë jetën tuaj

Me mijëra njerëz diagnostikohen me diabet çdo ditë. Ajo cilësohet si sëmundja e shekullit dhe numri i personave të prekur shtohet në mënyrë të...

Zbulohet mikrobi që ndalon malarien

Shkencëtarët kanë zbuluar një mikrob që e ndalon plotësisht malarien. BBC raporton se zbulimi i bujshëm është bërë nga një ekip nga Kenia dhe...

Psikologët shpjegojnë se pse na pëlqejnë filmat e frikshmë në këtë...

Ndërkohë që shtohen përditë shifrat e të diagnostikuarve me koronavuris në shkallë bote, kanë marrë popullaritet të ri filmat që marrin frymëzim nga epidemitë...

Bajame dhe hurma arabie, formula perfekte për gjumë të qetë

Ekspertët rekomandojnë konsumin e rregullt të arrorëve të ndryshëm për të zbutur shqetësimet emocionale gjatë pandemisë por edhe për të përmirësuar humorin Sipas tyre, njerëzit...

‘Nëse keni dhimbje gjoksi urgjent në spital’/ Brataj tregon se çfarë...

Në një komunikim live në “Facebook”, mjeku Brataj tha se çdo dhimbje gjoksi duhet konsideruar si kardiak dhe nuk duhet neglizhuar. Teksa sqaroi shenjat...

Portali francez: Gripi i Hong Kongut në 1968 shkaktoi 300 viktima...

Në portalin francez Courier des Balkans një ditë më parë kishte një shkrim kujtesë të një gripi të tmerrshëm që ka shkaktuar shumë të...

Këto janë sëmundjet që kuron boronica

Boronicat janë të ëmbla, ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Këto fruta kaq të vogla i bëjnë kaq mirë trupit dhe mendjes sonë. Boronica ndihmon...
WhatsApp DENONCO