E shtunë, Korrik 24, 2021
Etiketimet Shendet koronavirusi boldnews host domain

Etiketim: shendet koronavirusi boldnews host domain

Simptomat e variantit të ri të koronavirusit, ja cilin organ prekin...

Quhet “gjuhë Covid-i”, dhe është një simptomë që konsiston në inflamacion të gjuhës, dhe që në fakt mund të shkaktojë ulçera, ënjtje dhe herë...

Skencëtarët japin alarmin/ Shpërthimi i koronavirusit mund të sjellë një efekt...

Për fat të keq, duket se viti i ri do përballet me një efekt të ri anësor nga trajtimi i koronavirusit. Raportet e fundit...

Kjo është mosha kur femrat ‘digjen’ për s*ks

Nëse mendoni se kulmi i kënaqësive seksuale është në të njëzetat jeni duke u gabuar. Kjo mund të ndodhë me meshkujt por kur bëhet...

Studimi i ri/ Imuniteti ndaj Covid-19 mund të zgjasë 6-8 muaj...

Tanimë kemi një përgjigje më të mirë ndaj një pyetje thelbësore në lidhje me Covid-19: Sa zgjat imuniteti? Një studimi i ri, sugjeron se...

A do të jetë koronavirusi më pak vdekjeprurës dhe kur pritet...

Asnjë pandemi vdekjeprurëse nuk zgjat përgjithmonë. Më së shumti deri dy vjet paçka se disa kanë zgjatur shtatë vjet. Gripi i vitit 1918, për shembull,...

Virusi shfaqet sërish në vendin e origjinës/ Zbulohen gjurmë në 3...

Në fakt produktet të vendosura në mbi 1 mijë kuti, me peshë 27 ton erdhën nga Brazili në Kinë më 7 gusht, dhe në...

‘Do të bëhet më keq, pastaj …’/ Shkencëtari tregon kur do...

Shkencëtari prapa vaksinës së BioNTech / Pfizer tha se njerëzit në Mbretërinë e Bashkuar mund të vaksinohen kundër koronavirusit deri në mes të muajit...

Koronavirusi/ Infektohen dhe 5 mësues në Elbasan

Vijon të rritet numri i arsimtarëve të infektuar në këtë Elbasan. Ditën e sotme, u regjistruan 15 raste me koronavirus në Elbasan, ku 5...

Çfarë është ilaçi eksperimental ‘Regeneron’ që po përdor Trump kundër koronavirusit

Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar se presidentit Donald Trump i është dhënë një kombinim eksperimental me antitrupa kundër kronavirusit. Kokteji eksperimental është prodhuar nga kompania...

Çfarë do të ndodhë në botë pasi të dalë vaksina? Ja...

Jeta nuk do t’i kthehet menjëherë normalitetit pas vaksinës pasi shpërndarja e saj mund të zgjasë një vit, kanë paralajmëruar shkencëtarët. Ekspertët argumentojnë se kufizimet...

Rritja e frikshme e të infektuarve me Covid/ Parisi rrezikon të...

Nisur nga java e ardhshme, Parisi rrezikon të izolohet sërish pasi qeveria franceze deklaroi se pandemia po përkeqësohej në vend. “Prej ditës së djeshme, Parisi...

Shkencëtari britanik tregon si u krijua dhe më pas u shpërnda...

Në kulmin e debateve mbi origjinën e COVID 19, Chandra Wickramasinghe, një shkencëtar britanik i lindur në 1939 në Sri Lanka, ka befasuar jo...

Shkencëtarët: Mos besoni shumë tek vaksina

Edhe një vaksinë efektive e koronavirusit nuk do ta kthejë jetën në normalitet në pranverë, siç po pretendohet, kanë paralajmëruar një grup i rëndësishëm...
WhatsApp DENONCO