E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Raporti: Banka të rëndësishme, kanë pastruar 2 trilionë dollarë të grupeve...

Shuma të mëdha parash, që dyshohen të jenë të pista, kanë qarkulluar për vite me radhë nëpër disa nga institucionet më të mëdha bankare...

70 % e shkollave me kushte minimale, Tabaku: Raporti i UNICEF,...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e ka cilësuar raportin e fundit të UNICEF, një këmbanë alarmi për qeverinë shqiptare. Tabaku, referuar raportit, shkruan në rrjetet...

Raporti i INSTAT: Çmimet e konsumit u rritën në Gusht

Çmimet e konsumit shënuan një rritje të lehtë me 0,2% gjatë muajit gusht të këtij viti, krahasuar me muajin korrik. Referuar raportit të publikuar sot...

Shqipëria vend me brishtësi mesatare ndaj Covid/ Preken turizmi e kujdesi...

Banka Europiane e Investimeve (BEI) ka bërë një analizë të shteteve jashtë Bashkimit Europian lidhur me brishtësinë që ato kanë ndaj pasojave të koronavirusit. Banka...

Indeksi i Kujdesit Shëndetësor, Shqipëria e parafundit në Europë

Shqipëria u rendit e parafundit në Europë për Indeksin i Kujdesit Shëndetësor në gjysmën e parë të vitit 2020 nga Numbeo, portali më i...

S&P jep parashikimin për Shqipërinë: Ekonomia do kontraktohet ndjeshëm, ja shkaqet

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard &Poor’s konfirmon për Shqipërinë vlerësimin aktual në “B+” si dhe me perspektivë “të qëndrueshme”. Agjencia vlerëson se Pandemia COVID-19, dhe...

Raporti për Metën/ Ja deputetët që votuan pro shkarkimit, kush abstenoi...

Kuvendi miratoi sot raportin e Komisionit Hetimor, i cili u tërhoq nga kërkesa për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, edhe pse evidentoi disa shkelje,...

Raporti/ “Organizatat kriminale kanë lidhje me politikën, zhvasin bizneset dhe frikësojnë...

Organizatat kriminale shqiptare kanë lidhje me politikën, dhe kjo e fundit ndërhyn duke neutralizuar zbatimin e ligjit përmes emërimit të personave të besuar ose...

Raporti italian konfirmon mafien shqiptare faktor: Skafet me drogë nga Shqipëria...

Departamenti i Antimafias Italiane ka publikuar raportin e dytë gjashtëmujor të vitit 2019 që përmbledh aktivitetin kriminal të mafias italiane e të grupeve mafioze...

“Vala e dytë mund të jetë më e keqe, shpresoni te...

"Vala tjetër e koronavirusit në dimër mund të jetë më e keqe se e para. Mbretëria e Bashkuar mund të përballet me rreth 120,000...

Raporti i Moody’s për Shqipërinë: Ekonomi e padiversifikuar e borxh i...

Shërbimi i Investitorëve Moody’s (“Moody’s”) ka publikuar rishikimin periodik të një grupi emetuesish që përfshin Shqipërinë, i cili kryhet në mënyrë periodike në përputhje...

Raporti i KE për Shqipërinë: Godisni korrupsionin në nivelet e larta

Ambasadori Luigi Soreca përmes rrjeteve sociale bëri të ditur se Komisioni Europian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave, për mekanizimin e...

Azilkërkuesit nga Shqipëria, shqetësim për BE/ Raporti: Është rritur numri i...

Në Komisionin Evropian është raportuar mbi vlerësimet për përmbushjen e respektimit të liberalizimin të vizave nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia...
WhatsApp DENONCO