E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Punonjes

Etiketim: punonjes

Punonjësit e kompanive Call Centers të nënvlerësuar gjatë pandemisë

Në Shqipëri, pandemia e Covid-19 po shkakton shumë vështirësi edhe për punëtorët e bizneseve Call Centers. Sipas një sondazhi me ta, ndonëse bizneset online lulëzuan...

Arrestohet në Itali ish-punonjësi i ALEAT, falsifikonte pasaporta dhe karta ID

Policia italiane arrestoi shtetasin Elmir Dashi, ish-punonjës i kompanisë së prodhimit të pasaportave dhe kartave të identitetit “Aleat”. Dashi ishte në kërkim ndërkombëtar për falsifikimin...

Shoqërohen në polici disa punonjës të Sigurimeve Shoqërore

Disa punonjës së Sigurimeve Shoqërore janë shoqëruar në policinë e Tiranës. Dyshohet se ata lëshonin libreza shëndetësore me qëllim punësimin, por në mënyrë abuzive. Bëhet fjalë...

Tre punonjës të Bibliotekës Kombëtare rezultojnë të prekur nga Covid-19

Tre punonjës të Bibliotekës Kombëtare kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Punonjësit iu nënshtruan testeve për Covid-19 në kuadër të hetimit epidemiologjik për shkak të...

Furtunë te Hetimi Tatimor, largohen nga puna 80 punonjës

Pas heqjes së masave me të cilat po përballej vendi ynë për shkak të pandemisë së Covid-19 dhe rikthimit në normalitet, 80 punonjës të...

Zvogëlohet pesha e familjeve në kontributin në ekonomi, rriten kompensimet për...

Kontributi i familjeve në ekonomi (vlerën e shtuar bruto) ka qenë në rënie në vitin 2017. Në të kundërt, sektori jo financiar ka pasur...

Pandemia, administrata do të punojë në distancë/ Rregullat e reja për...

Administrata do të punojë në distancë, çka do të thotë se përgjatë gjithë kohës së pandemisë një pjesë e punonjësve nuk do të shkojnë...

Nuk kanë përfituar pagën e luftës, si veprohet për të korrigjuar...

Një sërë punonjësish nuk kanë mundur të përfitojnë pagë e luftës për shkak se kanë bërë gabime në plotësimin e formularit. Drejtoria e Përgjithshme e...

13500 biznese nuk kanë aplikuar për ndihmën e punonjësve/ Thirrja nga...

Tatimet u kanë bërë sërish thirrje bizneseve që të aplikojnë në mënyrë që punonjësit e tyre të përfitojnë nga paketa financiare 2. Ndonëse nga...

55 mijë lekë shpërblim, ja punonjësit që përfitojnë/ Vendimi i plotë

Qeveria miratoi sot vendimin për dhënien e shpërblimit prej 550 mijë lekësh të vjetra për personelin që shërben në institucionet e përkujdesjes shoqërore rezidenciale...

Disney World pezullon përkohësisht 43 000 punonjës, për shkak të koronavirusit

Walt Disney World në Florida ka hequr nga puna përkohësisht rreth 43 mijë punonjës, pasi u mbyll muajin e kaluar për shkak të koronavirusit,...

FOTO/ Në kushtet e karantinës, ja si punojnë punëtorët e Albstar

Prej më shumë se 1 muaji në Shqipëri po aplikohen masat ekstreme për të mos lejuar përhapjen e koronavirusit. Me qindra biznese të vogla...

Masat nga Covid-19/ 500 punonjës në një ‘Call Center’ humbin punën...

Ashtu siç është folur gjatë të gjithë këtyre ditëve, të shumtë janë punonjësit që po humbasin vendet e punës për shkak të pandemisë...
WhatsApp DENONCO