E dielë, Gusht 1, 2021
Etiketimet Ndryshe boldnews host doamin

Etiketim: ndryshe boldnews host doamin

Shkenca: Harresa është shenjë e inteligjencës së lartë

Të harruarit, shpeshherë, është lidhur me mungesë inteligjencën, sipas praktikës së përditshme. Megjithatë një studim i kryer nga Universiteti i Torontos pretendon të kundërtën. Sipas...

Trekëndëshi i Bermudës/ Çfarë mund të na tregojë shkenca për rajonin...

Në brigjet juglindore të Shteteve të Bashkuara, ekziston një hapësirë në ​​oqeanin Atlantik që ka prej kohësh një reputacion të frikshëm. Anijet që kalojnë...

Ja 7 vendet ku mund të ndodhet Atlantida

Filozofi grek Platoni e përshkroi për herë të parë mbretërinë e humbur të Atlantidës në vitin 360 Para Erës Sonë. Ai shkroi mbi një ishull...

Syri i Providencës/ Simboli me një kuptim të fshehtë?

Teoritë e konspiracionit lulëzojnë pas simboleve dhe shenjave të fshehta vizuale. “Syri i Providencës” – një sy i vendosur në majën e një trekëndëshi...

Genghis Kahn, vrasësi më i madh i historisë

Genghis Khan besohet se është përgjegjës për disa dhjetra milionë vdekje gjatë udhëheqjes së tij brutale me ushtrinë e Mongolëve, si dhe për krijimin...
WhatsApp DENONCO