E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet Mbeshtetje

Etiketim: mbeshtetje

FOTO/ Basha: Paratë do të shkojnë te bujqësia, siç e bën...

"Do ju mbështesim si në çdo vend tjetër të botës. Do të keni mbështetje. Subvencionet një, këto rrugët që këtu që mezi i kalon...

VIDEO/ Studentët pa mbështetje, sfidat që përballen. Denoncimi

Klajdi Caca është një student që si gjithë bashkëmoshatarët e tij duhet të sigurojë vetë shpenzimet e shkollimit, pasi prindërit i ka të papunë. Në...

OECD: 50% e bizneseve në Ballkan ndërprenë aktivitetin, 82% rënie të...

Gati gjysma e bizneseve të vogla dhe te mesme në Ballkanin Perëndimor, ku përfshihet edhe Shqipëria e kanë ndërprerë plotësisht punën qoftë edhe përkohësisht...

Pse i mbështesim udhëheqësit autoritarë?

Nga Diane Dreher Pas tmerreve të Holokaustit, kur kaq shumë gjermanë mbështetën verbërisht Adolf Hitlerin dhe kampet naziste të përqendrimit , psikologët nisën që të...

BE merr në ‘dorë’ kontrollin e negociatave mes Serbisë dhe Kosovës,...

Me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti jep detaje nga pritja e presidentit të Francës, Emmanuel Macron,...

Shpërndarja e Parlamentit/ Meta: Dekretet do t’i zbatoj me popullin

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në 'Cim Peka Live' deklaroi se për të ndërmarrë aktin e shpërndarjes së Parlamentit, i duhet mbështetja e shqiptarëve...

Papa mbështet thirrjen e OKB-së për armëpushim global përballë koronavirusit

Papa Françesku mbështeti të dielën një thirrje të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres për një armëpushim global në mënyrë që...

Kaka i ofron mbështetje Italisë dhe Maldinit, si dhe këndon himnin...

Ish-futbollisti i Milanit, Ricardo Kaka, i ka ofruar mbështetjen e tij popullit Italian dhe Maldinit, i cili së fundmi ka rezultuar pozitv me COVID-19,...

PD përshëndet shpalljen e fatkeqësisë natyrore: Të nisë kompensimi i dëmeve

Patia Demokratike, nëpërmjet një njoftimi të publikuar për mediat, përshëndet vendimin për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, 5 ditë pas kërkesës zyrtare të...

VIDEO/ Ekipi i tyre po luante me stadium të boshatisur, shikoni...

Tifozët e Skënderbeut janë treguar fantastik në përballjen e korçarëve ndaj Kukësit. Vetëm pak orë para ndeshje do të vinte edhe njoftimi se do...

Dy shtëpi portative për të prekurit nga tërmeti/ Mjeku i bashkohet...

Një mjek, i është bashkuar nismës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit që...

Tensionohet sfida mes Çekisë dhe Kosovës (VIDEO)

Rreth 20 tifozë çekë janë afruar në hotelin ku po qëndron përfaqësuesja e Kosovës dhe një grup mbështetësish të tifogrupit “Dardanët” dhe kanë nisur...

VIDEO/ Apeli i SHBA: Mbështesni gazetarët, janë shënjestra të kërcënimeve dhe...

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, ambasada Amerikane në Tiranë përcolli një mesazh për klasën politike në vend, duke kujtuar se ata duhet...
WhatsApp DENONCO