E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Salianji thirrje protestuesve: Rezistenca është sfida jonë, pse Rama, Gjiknuri, Dako...

Ervin Salianji, ish-deputet i PD-së, duke iu drejtuar protestuesve, tha se sfida jonë është rezistenca, është që Edi Rama t’i thërrasë arsyes dhe ne...

Tensione edhe në hyrjen e Kuvendit/ Përplasje mes policisë dhe protestuesve…

Tensione janë regjistruar edhe në hyrjen kryesore të Parlamentit, në anën e rrugës Xhorxh W. Bush. Mes protestuesve dhe policisë ka pasur shtyrje me trup,...

A do të marrë mandatin mjeku i njohur? Ja çfarë thotë…

Petrit Vargu, mjek i njohur në QSUT, dhe kandidat i LSI-së për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare ka refuzuar të marrë mandatin e...

FOTO/ Opozita proteston para Kuvendit, qindra policë rrethojnë godinën…

Opozita do të zhvillojë protestën e 7 para Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa disa qindra forca policore kanë vendosur një perimetër të gjerë sigurie rreth...

Aleati i Ramës: “Opozita e re”, moralisht është nul…

Paskal Milo, ish-ministër i Jashtëm, dhe një prej aleatëve të Edi Ramës,  thotë se futja në Kuvend e deputetëve të rinj nga listat e...

Lefter Koka nuk dorëzoi mandatin: Kam raporte shumë të mira me...

Lefter Koka është ligjvënësi i vetëm nga grupi parlamentar i LSI-së që nuk ka dorëzuar mandatin e deputetit, ndërkohë që kolegë të tij në...

VIDEO/ Sot përfaqëson “opozitën e re”, në 2017-ën i bënte fushatën...

Në Kuvendin e Shqipërisë janë betuar sot deputetët e rinj, që po plotësojnë vendet e mbetura vakant pas dorëzimit të mandateve nga ligjvënësit e...

FOTO/ Deputetja e “opozitës së re” shoqërohet nga kolegu socialist…

Pas marrjes së mandatit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, deputetja e re e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Elda Hoti ka shkuar sot në Parlament...

“Opozita e re”, Ahmetaj ka një apel për deputetët e rinj:...

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka zgjedhur që në fillim të seancës plenare të përshëndesë deputetët e rinj që kanë bërë betimin në Kuvend,...

Ja si janë ulur deputetët e rinj në Kuvend/ Maliqi ngre...

Kuvendi ka nisur seancën plenare me betimin e deputetëve të rinj, të cilët kanë pranuar mandatet në emër të PD dhe LSI. Ajo që ra...

VIDEO+FOTO/ Memet pushtojnë Parlamentin, ja si tallen deputetët që pranuan mandatet…

Të rinjtë e Partisë Demokratike kanë zgjedhur një mënyrë krejt të veçantë për të vënë në lojë apo tallur ato kandidatë të kësaj partie...

Seanca në Kuvend, ja deputetët që betohen sot në emër të...

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ku pritet që të betohen edhe 5 deputetë të rinj, që kanë hyrë në Kuvend nga...

Balla: Hajdari më inspiroi, do kemi dialog me “opozitën e re”…

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka vlerësuar mosdorëzimin e mandatit të deputetes nga Rudina Hajdari, vajza e heroit të demokracisë. Hajdari njoftoi...
WhatsApp DENONCO