E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet Kredite

Etiketim: kredite

Sandër Lleshaj mori 2 kredi për shtëpi, por nuk deklaroi asnjë...

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaron pasuri familjare me vlerë 15.7 milionë lekë në fund të vitit 2018, mes së cilës llogaritet edhe një...

Kreditë me probleme, dy masat që mund të marrë Banka e...

Banka e Shqipërisë po studion masa të reja për t’iu përgjigjur një rritjeje të mundshme të raportit të kredive me probleme gjatë vitit 2021. Në...

Bilancet e bankave nuk tregojnë ende krizë/ Ja si paraqiten

Sistemi është në rritje dhe fitimprurës për 6-mujorin e parë. Bankat kanë investuar sidomos në letrat me vlerë të qeverisë, por edhe huaja ka...

Kreditë bëhen më të lira se asnjëherë

Ndonëse në këtë periudhë pakkush mund të mendojë të bëjë investime, apo të realizojë blerje të mëdha, normat e interesit janë më të favorshme...

Bankat “ngrijnë” 2 mld euro deri në gusht/ Pedrazzi: Financimi i...

2 mld euro është shuma që bankat e nivelit të dytë kanë konservuar në funksion të ekonomisë dhe stabilitetit financiar përgjatë periudhës së pandemisë....

Shtyrje e dytë e afatit të kredive? Sejko: Po shohim mundësinë...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, njoftoi sot se mund të merret në konsideratë mundësia për një shtyrje të dytë për afatet e...

Këstet e kredive shtyhen me 3 muaj/ Kredimarrësit do të paguajnë...

Ndonëse u shtynë me tre muaj, afatet për pagesën e kësteve të kredive, qeveria nuk u ka hequr bizneseve detyrimin për të paguar në...

Banka e Shqipërisë pezulloi pagesat e kredive për 3 muaj, Basha:...

Kreu demokrat Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e Bankës së Shqipërisë për pezullimin e pagesës së kredive nga individë dhe biznese për një periudhë...

Donacionet, kreditë dhe borxhi

Nga Klodian Tomorri Një pjesë e opinionit publik është e shqetësuar se shuma e madhe e kredive të mobilizuara një ditë më parë në konferencën...
WhatsApp DENONCO