E mërkurë, Gusht 5, 2020
Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Marrëveshja për qeverinë e re të Kosovës/ Meta: E përshëndes ngrohtësisht…

Presidenti Ilir Meta përshëndet “ngrohtësisht” arritjen e marrëveshjes midis Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas Metës, një qeverisje e qëndrueshme është në interes...

Hapet rruga për marrëveshje, LVV dhe Konjufca i japin kreun e...

Duket se LVV dhe LDK po shkojnë drejt një marrëveshje përfundimtare për krijimin e qeverisë. Dy partitë kanë rënë dakord që LDK të marrë...

Kosovë/ Për 20 vjet, 21 policë të vrarë në krye të...

Sami Thaçi, është zyrtari i 21-të policor i Kosovës që ka humbur jetën në krye të detyrës, që nga themelimi i Policisë së Kosovës,...

Të premten mblidhen liderët e partive politike në vend

Të premten në të njëjtin lokacion në rrethinën e Shkupit do të takohen drejtuesit e shtatë partive parlamentare që siguruan në mënyrë të pavarur...

Kosovë, ministri dhunon gazetarin në prani të policisë

Një denoncim ka ardhur nga portali Indeksonline, i cili pretendon se gazetari i tyre, Ensar Ramadani, është rrahur nga minsitri në detyrë i Tregtisë,...

Kosova rrezikohet nga zgjedhjet e reja, ja afatet ligjore nëse s’ka...

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike në Kosovë kanë hyrë në limitet kohore që sa më shpejt të arrijnë marrëveshjen bashkëqeverisëse pas zgjedhjeve të 6...

Diplomati i Holandës propozon tre emra për president të Kosovës

Diplomati holandez, që ka shërbyer si ambasador në Kosovë, Robert Bosch, ka propozuar tre emra për Presidenti të Kosovës, të cilët, sipas tij, do...

Kolaps në Kosovë: Shëndetësia, arsimi, dogana dhe policia në grevë

Të premten shëndetësia e Kosovës do të jenë në grevë prej orës 07:00 deri në 15:00. Po ashtu dhe Arsimi. Të gjitha universitetet, shkollat,...

Kosovë, fëmija rrëmben autobusin dhe futet me shpejtësi në mes të...

Një incident që ka mundur të përfundojë tragjikisht ka ndodhur dje në Skenderaj. Një i mitur ka ndezur një autobus të një kompanie transporti...

Kosovë, ngrihet aktakuzë për krime lufte kundër ish-policit serb

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ngriti të premten aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër të pandehurit N.A. për veprën...

Nuk përfiton nga taksa me Serbinë/ Eksportet shqiptare drejt Kosovës, rritja...

Për 10 muajt e parë të këtij viti, Shqipëria ka eksportuar drejt Kosovës produkte me vlerë prej rreth 204 milionë euro. Në raport me...

Kurti paralajmëron oligarkët: Ja si do të veproj

Albin Kurti, kandidat për Kryeministër i Kosovës, dhe lider i Vetëvendosjes, tregoi mbrëmjen e sotme se çfarë do të bëjë kundër oligarkëve. Në studion e...

Engel: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet...
WhatsApp DENONCO