E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Korrupsioni

Etiketim: korrupsioni

DASH: Korrupsioni dhe PPP-të, ja pse në Shqipëri është e vështirë...

“Pavarësisht nga një kornizë e shëndoshë ligjore dhe përparimit në reformën elektronike, investitorët e huaj e perceptojnë Shqipërinë si një vend të vështirë për...

Tabaku: Korrupsioni qeveritar i kushtoi shqiptarëve 6.2 mld euro, ja si...

Jorida Tabaku, ish-deputete e PD-së, shprehet se korrupsioni 7 vjeçar i Qeverisë Rama i ka kushtuar shqiptarëve 6.2 mld euro. Tabaku, duke iu referuar raportit...

Dosja e bujshme/ Si agjenti i infiltuari i FBI si prokuror...

Togfjalëshi më i lakuar e dy viteve të fundit për Ambasadën Amerikane në Tiranë padyshim është Reforma në Drejtësi, një investim i drejtpërdrejtë amerikan...

“Korrupsioni nuk do të tolerohet”/ Komisioneri i BE mesazh të qartë...

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe...

Korruspsioni në Shqipëri në rritje, zyrtarët njoftojnë masa të reja

Korrupsioni në Shqipëri sipas “Trancparence International”, Bankës botërore dhe disa organizatave shqiptare që e monitorojnë atë është përkeqësuar. Edhe Kontrolli i Lartë i shtetit...

Dhoma Amerikane: Korrupsioni dhe taksat e larta, pengesat për thithjen e...

Enio Jaçe, kryetari i Dhomës Amerikane të Tregtisë, renditi korrupsionin dhe taksat e larta, si pengesat kryesore për thithjen e investimeve të huaja në...

Rama po kërkon të bllokojë ristrukturimin modern të Shqipërisë

Nga Spartak Ngjela Antikorrupsioni shqiptar krijoi në Kosovë qeverinë e tij. Antikorrupsioni në Tiranë nuk po strukturohet që të jetë afër pushtetit. Politika amerikane duhet të shpejtojë...

“Qeverisni me integritet”/ Ambasadorja e SHBA përsërit mesazhet e forta: Do...

Ambasadorja e re e SHBA e sapoardhur në Tiranë, Yuri Kim, ka përsëritur edhe njëherë mesazhet e forta për krimin dhe korrupsionin. Gjatë pritjes...

Floida Kërpaçi: Korrupsioni mbyt ekonominë…

Nga Floida Kërpaçi Korrupsioni mbyt ekonominë, vret mirëqenien e familjeve, dëmton demokracinë dhe padrejtësisht i mohon të rinjve shanset për të ecur përpara në jetë....

Kërcënimi është vëllai i korrupsionit dhe që të dy pjella të...

Nga Bujar Nishani Kohët e vështira të pas-tërmetit po tregojnë edhe një herë më shumë sistemin, modelin dhe mekanizmin e mafies që është ndërtuar mbi...

Njolla me bojë blu e opozitës dhe njolla e zezë e...

Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk ndryshon, po mavi mbetet, ndoshta pak më...
WhatsApp DENONCO