E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Klima

Etiketim: klima

German Watch 2021, Shqipëria më e prekura në rajon nga ngjarjet...

Shqipëria renditet e 106-a në botë për humbjet e jetëve njerëzore për shkak të ngjarjeve ekstreme të motit midis 1999 dhe 2019, pa ndryshime...

SHBA, ndryshimi i klimës rëndon gjendjen e zjarreve

Në tre shtetet perëndimore të SHBA rifillojnë sot kërkimet për viktima mes rrënojave të shkaktuara nga zjarret masive, që gjatë disa javëve kanë djegur...

Nëntori i këtij viti është i dyti më i ngrohti në...

Nëntori i këtij viti ishte për herë të dytë muaji më i ngrohtë i regjistruar ndonjëherë në Tokë që nga viti 1880 pas nëntorit...

BE ul edhe më shumë emetimet e CO2? Kufizimet e planifikuara...

Nëse “Marrëveshja e gjelbër evropiane” është një zgjidhje që do të ndalë ndryshimin negativ të klimës dhe të lejojë një ekonomi të klimës neutrale...

Shkencëtarët shpallin emergjencën e klimës: Njerëzimin e presin vuajtje të pashmangshme...

Mijëra shkencëtarë, më të mëdhenj në botë, kanë deklaruar se “vuajtjen e pashmangshme për njerëzimin” nëse nuk ndërmerren iniciativa të thella dhe të qëndrueshme...
WhatsApp DENONCO