E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Kineze

Etiketim: kineze

Janë injektuar 19 mln doza vaksinash kineze, Turqia po përmbytet nga...

Turqia është duke u përballur me një numër shumë të madh rastesh të reja si edhe vdekjesh nga koronavirusi, ku shifrat shyejnë rekorde negative...

A do mbani përgjegjësi për vaksinën kineze? Rama: Unë? E sollën...

Kryeministri Edi Rama tha mbrëmjen e sotme në emisionin të Paekspozuarit në MCN Tv se vaksinat Sinovac janë të sigurta dhe nuk ka asnjë...

Sa ju mbron vaksina kineze dhe sa ka arritur imunizimi i...

Mjeku imunolog, Genc Sulçebe në një intervistë për Fax News ka folur për imunitetin e popullatës dhe efektivitetin e vaksinës kineze Covac. Sipas tij vaksinimi...

Vaksina kineze ju mbron vetëm 56 %, publikohen të dhënat nga...

Kili ka siguruar një demonstrim në kohë reale të efektivitetit të vaksinës kineze Sinovac, dhe rezultatet tregojnë se ajo është 56.5% efektive dy javë...

A duhet ta bëjmë vaksinën kineze? Ja çfarë thotë doktor Vargu

Doktor Petrit Vargu u shpreh se do ta bënte vaksinën Sinovax, nëse vjen nga Kina dhe jo nga një kompani kineze. Në një lidhje direkte...

Mosbesimi ndaj vaksinës kineze, epidemiologu: Mungojnë të dhënat, nuk ka certifikim

Një një intervistë në Fax News, epidemiologu Fabian Cenko ka folur në lidhje me skepticizmin e qytetarëve në lidhje me bërjen e vaksinës kineze...

Vaksinat, Rama: I kam siguruar unë, Alimehmeti një sharlatan

"Vaksinën kineze e kam sjellë unë, po po, ky që sheh këtu dhe e kam sjellë duke bërë akrobacira që po të ulesh shkruan...

Faktet që rrëzojnë propogandën e Ramës/ Vendi që përdori vaksinën kineze,...

Mjeku i njohur, Petrit Vargu, i ftuar në SYRI TV, duke komentuar vaksinën kineze që po përdoret në Shqipëri, tha se pavarësisht se një...

Mjeku Mezini: Do zgjidhja vaksina të certifikuara anti-Covid

Gazetari Ylli Rakipi citoi mbrëmjen e sotme përmes emisionit që moderon në MCN TV, “Të Paekspozuarit” raste kur vaksina kineze s’ka krijuar antitrupa tek...

Mjeku Shapo: A jemi të sigurtë me vaksinën kineze? Jo nuk...

Mjeku shqiptar në Londër, Ladion Shapo, tha se aktualisht vaksinat kanë hyrë në fazën e 4-rt, dhe vaksina kineze nuk është certifikuar nga EMA,...

“Rama harxhoi rezervat e shtetit”, gazetari: Vaksina kineze u ble më...

Nga Klodian Tomorri Ky mirë bëri që i mori këto vaksinat kineze. Por problemi me këtë coronavac-un është se nuk e di askush me saktësi...

Vaksina kineze e siguruar nga Rama siguron mbrojtje 50 %, ja...

Në Shqipëri, Kryeministri Edi Rama dhe strukturat shëndetësore shprehen optimistë për vaksinimin masiv të popullsisë, ndërsa janë siguruar disa qindra mijëra doza vaksinash Coronavac...

Sa e sigurtë dhe sa efikase është vaksina kineze? Ja çfarë...

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tha në emisionin Radari Informativ, në ABC, se në këtë fazë në të cilën ndodhet vendi ynë është...
WhatsApp DENONCO