E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Kine

Etiketim: kine

Kina nuk regjistron asnjë rast me COVID-19

Kina nuk regjistroi sot asnjë rast me koronovarusin e ri, për herë të parë që kur vendi filloi të publikonte të dhënat mbi epideminë...

Vaksina kundër Covid-19 testohet tek njerëzit në Kinë, NYT: Është e...

Një vaksinë e zhvilluar në Kinë duket se është e sigurt dhe mund të mbrojë njerëzit nga infeksioni i koronavirusit COVID-19, shkruan ‘New York...

Rritja e rasteve në Kinë, në një provincë vendosen masa të...

Rritja e rasteve të reja me koronavirusi në Kinë ka shtuar frikën e një vale të dytë. Për të parandaluar këtë, dy qytete në...

Zgjati vetëm pak, rikthehet ndotja e ajrit në Kinë

Organizata joqeveritare “Greenpeace” raporton se ndotja e ajrit në Kinë është rikthyer në të njëjtin nivel që ishte përpara pandemisë së koronavirusit. Madje në...

Publikohet raporti sekret/ Pas COVID, Kina duhet të përgatitet për një...

Një raport i brendshëm kinez paralajmëron se Pekini përballet me një valë në rritje të armiqësisë, pas shpërthimit të coronavirusit që mund të çojë...

COVID/ Vetëm 1 rast pozitiv në Kinë në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit, Kina raportoi vetëm 1 rast të ri infeksioni nga koronavirusi. Rasti i ri u konstatua në Wuhan, epiqendra e...

Studimi në Kinë zbulon rreth 30 lloje koronavirusesh/ Ai që goditi...

Sipas një studimi të fundit, dyshohet se mund të ketë më shumë se 30 lloje të ndryshme të koronavirusit.Studimi është bërë me pacientë në...

Kinë, stadiumi më i madh në botë do të ketë formën...

Në Canton, në Kinë, ka nisur puna për ndërtimin e stadiumit të ri të “Guangzhou Evergrande”, një klub aktualisht i trajnuar nga Fabio Cannavaro....

Zhduken tre gazetarë që kërkonin të tregonin të vërtetën mbi epideminë...

Tre gazetarë që kërkonin të tregonin të vërtetën mbi epideminë ne Wuhan nuk janë parë prej dy muajsh. Chen Qiushi, Fang Bin e Li...

Jeta e sotme në Kinë, nga kafet te transporti publik

Prej disa ditësh Kina i është rikthyer jetës normale, por pavarësisht kësaj ata janë të vetëdijshëm se kujdesi duhet të vazhdojë. Këtë na e...

Kinë/ Rekord rastesh të reja të importuara me Covid-19

Kina njoftoi sot 97 raste të reja të importuara të kontaminuara me koronavirusin e ri, një nivel që nuk ishte arritur që prej fillimit...

Wuhan më në fund në liri

Wuhan më në fund ka dalë nga shtetrrethimi, autoritetet kineze kanë vendosur që të heqin bllokadën të vendosur dy muaj më parë në qytetin...

E bujshme/ Ndeshjet e Premier League mund të luhen në Kinë

Një klub i Premier Ligës raportohet se ka hedhur idenë që 9-të ndeshjet e fundit të kampionatit anglez, të luhen aty ku filloi dhe...
WhatsApp DENONCO