E martë, Shtator 22, 2020
Etiketimet Juventusit

Etiketim: Juventusit

Arthur flet si juventin: Pirlo idhulli im, të luash me Ronaldon...

Mesfushori më i ri i Juventusit, Arthur Melo në një konferencë për shtyp si lojtarë i “Zonjës së Vjetër” është shprehur se do të...

Higuain “i ngelet në derë” Juventusit, babai i sulmuesit: Nuk largohet,...

Gonzalo Higuain ka mbyllur një tjetër sezon zhgënjyes me Juventusin dhe bardhezinjtë duket se kanë vendosur ta largojnë përfundimisht këtë verë, për të shpëtuar...

Ronaldo nuk njeh limite, portugezi barazon rekordin 60-vjeçar te Juventusit

Cristiano Ronaldo e ka shkruar historinë e tij me gërma të arta në botën e futbollit me anë të arritjeve të tij të jashtëzakonshme. Së...

Gati shkëmbimi i bujshëm, Arthur Melo pranon ofertën e Juventusit

Braziliani Arthur pranon më në fund ofertën e Juvntusit. Bisedimet janë në fazën përmbyllëse dhe shumë shpejt marrëveshja do të bëhet zyrtare. Sikurse ishte...

Roma refuzon ofertën e parë të Juventusit për Zaniolon

Juventusi ka bërë përpjekjen e parë për të nënshkruar me mesfushorin e Romës, Nicolo Zaniolo. "Tuttosport" raporton se drejtori sportiv i bardhezinjve, Fabio Paratici, i...

“Loja e Juventusit e parashikueshme, rolin e Rabiot e bën dhe...

U duk se Juventusi kreu dy blerje të goditura me parametra zero verën e kaluar, pasi nënshkroi me mesfushorët Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot....

PSG vë në shënjestër mbrojtësin e Juventusit

Paris Saint-Germain, gjatë merkatos së janarit ishte pranë shërbimeve të mbrojtësit të Juventusit, Mattia De Sciglio, por gjithçka dështoi në momentet e fundit. Së fundmi,...

Balotelli: Mund t’i bashkohesha Juventusit, por në fund ndoqa zemrën time!

Mario Balotelli ka rrëfyer se ishte në prag të firmës me skuadrën e Juventusit, pasi u largua nga Manchester City. Sulmuesi i Brescia-s, ka folur...

Barcelona këmbëngul për De Ligt, i ofron Juventusit yllin e mesfushës

Barcelona vijon të jetë e interesuar për Mathijs De Ligt, lojtar të cilin Juventus ia rrëmbeu gjatë merkatos së verës. Ky fakt nuk ka zbehur...

Moggi: Futbolli në duart e të paaftëve, askush nuk merr përgjegjësi

Luciano Moggi, ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit, ka folur për gazetën “Libero”, në lidhje me situatën e paqartë në të cilën ndodhet futbolli për...

Dejan Stankovic: Interi ka shkruar historinë, Juventusit i rroftë investimi

Dejan Stankovic ishte një lojtar kryesor në skuadrën e madhe të Interit në vitin 2010, ku zikaltërit nën drejtimin e Jose Mourinhos fituan tripletën...

Bernardeschi larg Juventusit, bardhezinjtë kanë gati zëvendësuesin e tij

Federico Bernardeschi do të largohet nga Juventusi gjatë merkatos së verës dhe do të zëvendësohet nga Dejan Kulusevski, - bën të ditur “Sky Sport Italia”. Bernardeschi, 26,...

“Krenar për interesin e Juventusit por dua t’i eliminoj”

Mesfushori i Lyonit, Hooussem Aouar, ka folur mbi zërat që e lidhin atë me një kalim të mundshëm tek Juventusi. 21-vjeçari është një ndër prospektet...
WhatsApp DENONCO