E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Hoti

Etiketim: hoti

Hoti: Nuk ka ndarje mes SHBA-së dhe BE-së për dialogun

Pas takimit që pati me përfaqësues të nivelit më të lartë në Bashkimin Europian, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti doli në një konferencë për...

Hoti anuloi vajtjen në Uashington, Mustafa: Para se të takohemi me...

Kryetari i LDK Isa Mustafa ka bërë një deklaratë lidhur me vendimin e Kryeministrit Avdulla Hoti për të anuluar vajtjen në SHBA më 27...

Nuk merr pjesë në takimin e 27 qershorit në Uashington, Hoti...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë. Hoti përmes...

Qeveria Hoti hoqi masën e reciprocitetit ndaj Serbisë, reagojnë Thaçi e...

Qeveria e Kosovës me në krye me Avdullah Hotin ka hequr masën e reciprocitetit të vënë ndaj Serbisë nga qeveria e Albin Kurtit. Por, kundër...

“Jo ndryshim kufinjsh dhe shkëmbim territoresh”/ Hoti flet prerazi

Kryeministri i Kosoves, Avdullah Hoti, bëri sot publike prioritet e tij, që nga lufta kundër pandemisë e deri te rimëkëmbjen e ekonomisë. Ai tha se...

Kush do të jetë kryenegaciatori me Serbinë? Avdullah Hoti e tregon...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese...

Qeveria Hoti, LDK publikon emrat e ministrave të saj

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka publikuar sot emrat e ministrave që i përkasin kësaj force politike. "Do kemi sifda...

Kurti apo Hoti kryeministër? Kontesti që mund të përfundojë në Kushtetuese

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe kandidati i saj për pozitën e kryeministrit, Avdullah Hoti, po i vazhdojnë përpjekjet për krijimin e koalicionit qeverisës, mbi...

FOTO/ Deputetja e “opozitës së re” shoqërohet nga kolegu socialist…

Pas marrjes së mandatit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, deputetja e re e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Elda Hoti ka shkuar sot në Parlament...
WhatsApp DENONCO