E mërkurë, Dhjetor 8, 2021
Etiketimet Formula 1

Etiketim: Formula 1

F1/ Hamilton skualifikohet nga “pole-position”, Verstappen merr gjobë të majme

Lewis Hamilton është dënuar nga komisioni i Formula 1 dhe nuk do ta nisë garën në Brazil nga pole-position. Anglezi mori këtë dënim pas...

Risitë në Formula 1 për sezonin 2022

Formula 1 do të ketë 23 gara në vitin e ardhshëm dhe një e treta e tyre mund të zhvillohen sipas formatit sprint, i...

Zbulohet gjendja e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher

Që nga aksidenti i afro 8 viteve më parë, familja e legjendës Michael Schumacher ka qënë e rezervuar përballë mediave. Pierrot Ferrari, djali i legjendarit...

Video/ Aksident i rëndë në F1, makina shpërthen në flakë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në xhiron hapëse të Cmimit të Madh të Bahreinit në Formula 1. Protagonist i këtij përplasjeje të fuqishme ishte...

F1 bën publike kalendarin e sezonit 2021

Botërori i vitit 2021 i Formula 1, është programuar i njëjtë si në vitet e kaluara duke përjashtuar këtu disa risi. Vitin e ardhshëm...

Arrihet marrëveshja, F1 garon për herë të parë në Arabinë Saudite

Formula 1 do të garojë për herë të parë edhe në Arabinë Saudite. Organizatorët e garave të shpejtësisë njoftuan zyrtarisht se duke nisur nga sezoni...

F1/ Hamilton triumfon edhe në Imola, Mercedes shpallet kampion për konstruktorë

Një tjetër garë, një tjetër fitore për Lewis Hamilton. Piloti britanik bëri sot një tjetër hap drejt titullit të shtatë kampion bote në Formulën...

F1/ Haas largon Magnussen e Grosjean, në skuderinë amerikane shfaqet emri...

Romain Grosjean dhe Kevin Magnussen nuk do të jenë më pilotët e Haas prej vitit 2021. Në skuaderinë amerikane të Formula 1 do të ketë...

Covid-19 anulon garën e Formula 1, shkurtohet kalendari i sezonit

Gara e Çmimit të Madh të Vietnamit në Formula 1 nuk do të zhvillohet. Kjo garë, fillimisht ishte planifikuar të organizohej në prill, por për...

Verstappen: Mick Schumacher është i talentuar, por është herët për ta...

Reflektorët e Formula 1 po ndizen gjithnjë e më shumë rreth Mick Schumacher. Djali i Michael Schumacher duket se vitin tjetër do të garojë...

Mercedes, një person rezulton pozitiv në prag të garës së Gjermanisë,...

Në prag të garës së Çmimit të Madh të Gjermanisë në Formula 1, që zhvillohet ditën e diel në pistën e Nurnburgring, vjen lajmi...

Gara e Gjermanisë, Vettel me këmbë në tokë: Do të luftojmë...

Pas dy javësh pushim, botërori 2020 i Formula 1 rikthehet këtë fundjavë në pistën gjermane të Nurburgring, në shtëpinë e Sebastian Vettel. Piloti i Ferrarit...

Honda largohet nga Formula 1, Red Bull vihet në kërkim të...

Honda njoftoi papritur se do të largohet nga Formula 1 në fund të vitit 2021. Duke marrë këtë lajm surprizë, tashmë Red Bull dhe...

Të Fundit