E dielë, Qershor 20, 2021
Etiketimet Deshtim

Etiketim: deshtim

Klasa politike e mbetur në klasë

Nga Ilir Kalemaj Shpesh në debate televizive, forume mediatikë apo dhe guva qetësie dhe rehatie, si kafenetë e tipit oriental mbushur me tym duhani dhe...

Fasada e Edi Ramës dhe manteli i dështuar si Kryeministër

Nga Boldnews.al Sot zyrtarisht në Shqipëri u çel fushata për zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa vendi ndodhet në një krizë të thellë ekonomike, por edhe...

PD-Ramës: Dështove në 8 vite, je i paaftë për të sjellë...

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo i është përgjigjur sot kryeministrit Rama nga selia blu. Rama ka dështuar dhe ka bllokuar Shqipërinë...

Kolapsi nga covid nuk mbulohet me “Merhaba arkadash”!

Nga Boldnews.al Ndërsa në Spitalin Infektiv në Tiranë mbi 45 autoambulaca mbanin radhë me të sëmurë brenda që mezi merrnin frymë, në pritje të një...

Vokshi i përgjigjet Ramës: Shqipëria do të fitojë, ti do të...

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas komenteve ironike të bëra nga ky i fundit lidhur me planin ekonomik të PD-së. Në një...

VIDEO/ Çuçi e pranon: Reforma administrative dështoi, mund të rishikohet

Janë rritur në mënyrë drastike shpenzimet dhe po aq shumë janë ulur shërbimet. Ky është bilanci i reformës administrative pesë vite pas miratimit të...

Bill Gates: Testet për koronavirusit, një dështim për shkak të pritjes...

“Pritja e gjatë për rezultatet e shumicës së testeve për koronavirusin në Shtetet e Bashkuara duket plotësisht e pakuptimtë, sepse njerëzit duhet të presin...

Malaj: E kisha paralajmëruar Ramën për dështimin

Ish-ministri i Financave në Qeverinë socialiste, Arben Malaj, tregon se e kishte paralajmëruar kryeministrin Edi Rama më parë se dhuna shtetërore për pagesat e...

Dasho: Komiteti i Ekspertëve dështoi, duhet të shkarkohet

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, thotë se Komiteti i Ekspertëve ka dështuar në menaxhimin e pandemisë në vendin tonë. Në një intervistë me...

Koronavirusi është dështimi më i madh i shkencës së kësaj gjenerate

Ne e dinim që po vinte. Në paralajmërimin e saj për botën në 1994, The Coming Plague, Laurie Garrett thotë: “Ndërsa raca njerëzore lufton...

Dështimi i OBSH për të sfiduar Kinën, na kushtoi shtrenjtë të...

Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zëvendëskryeministri i vendit,...

Dështimi i shtrenjtë i bashkisë së Elbasanit me projektin për ndotjen...

Tre vjet më parë, bashkia e Elbasanit prokuroi ndërtimin e një sistemi informatik për monitorimin e cilësisë së ajrit në atë që konsiderohet nga...

Dështon operacioni “Pogba 2”, talenti i United le thatë Juventusin

Juventus po tenton prej kohësh që të arrijë të sigurojë shërbimet e një prej talenteve më premtues të Manchester United, Tahith Chong. Holandezi nuk ka...
WhatsApp DENONCO