E mërkurë, Janar 20, 2021
Etiketimet Dendias

Etiketim: Dendias

Zgjerimi me 12 milje, Dendias: Rama u tregua i ndershëm, Greqia...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, nuk ka kursyer falenderimet publike ndaj Kryeministrit Edi Rama, i cili i njohu të drejtën Greqisë për tu...

Kufiri detar, ja kur do të shkojë në Hagë marrëveshja/ Dendias...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka folur në lidhje me marrëveshjen e përbashkët mes Greqisë dhe Shqipërisë në lidhje me zgjerimin e kufirit...

Zgjerimi me 12 milje në Jon, Dendias: Moment historik për Greqinë

Vetëm një ditë pas vizitës në Athinë të kryeministrit Rama, ministri i Jashtëm, grek Nikos Dendias, ka bërë një postim në rrjetet sociale, mbi...

Biseda me Olta Xhaçkën, ministri i Jashtëm grek zbardh detaje

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, njoftoi sot në rrjetet sociale, se ka pasur një bisedë telefonike me homologen e tij shqiptare, Olta Xhaçka....

“Grekët nuk kanë dalë kurrë duarbosh nga ne” aktivisti zbulon ‘çështjen’...

Aktivisti Aulon Kalaja i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e lajmeve në Fax News foli në lidhje me vizitën e ministrit të Jashtëm...

“Domosdoshmëri anulimi i ligjit të luftës”/ Basha takon ministrin e Jashtëm...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Niko Dendias. Basha u shpreh se është domosdoshmëri...

“Deti”, ironia e Ramës: Më vjen keq për patriotët, do zhgënjehen

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot, në konferencën e përbashkët me kreun e diplomacisë greke, Nikos Dendias, se çështja e kufirit detar mes dy...

“Deti”, Dendias: Zgjidhet në Gjykatën Ndërkombëtare. Turqia nuk e meriton BE-në

Ministri i Jashtëm grek, Niko Dendias, gjatë konferencës me kryeministrin Edi Rama, ka hedhur akuza ndaj Turqisë për të cilën tha se nuk e...

Në krah të Dendias, Rama thur elozhe për Greqinë: Vend mik,...

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e përbashkët për mediat me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, deklaroi se Greqia na u gjend pranë në...

Protesta kundër Dendias, qëllohet me shishe makina e tij/ Policia shoqëron...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka mbërritur në Tiranë, ndërsa në orën 11:45 minuta ka hyrë në Ministrinë e Jashtme Shqiptare për të...

Dendias në Tiranë, PDIU në protestë/ Idrizi: Shqipëria boll ka humbur...

Ministri grek Nikos Dendias viziton sot Tiranën, ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit shqiptar dhe në fokus të takimit...

Vizita e Dendias në Tiranë, Shehu: “Deti”, ja çfarë pres

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, zhvillon sot vizitën zyrtare në Tiranë. Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu, në një intervistë për RTV Ora ka komentuar...

DETI/ Dendias në Tiranë, PDIU e shoqata “Çamëria” protestë para Ministrisë...

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias do të zhvillojë një vizitë zyrtare ditën e sotme në Tiranë. Kryetari i shoqatës Çamëria “Hasan Tahsin”, Alket Veliu...
WhatsApp DENONCO