E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

U arrestuan pas vdekjes së 5-vjeçarit, Prokuroria kërkon rikthimin në burg...

Prokuroria e Beratit ka apeluar vendimin e dhënë disa ditë më parë nga Gjykata për dy zyrtarët e bashkisë, Poli Ikonomi dhe Llazar Hoxholli,...

Vdekja e 4-vjeçarit nga korenti, arrestohen drejtori dhe inxhinjeri i bashkisë

Policia e Shtetit njoftoi se ka arrestuar Drejtorin e shërbimeve në Bashkinë e Beratit dhe përgjegjësin e ndriçimit në zonat urbane, lidhur ngjarjen e...

Tragjike në Berat/ Vdesin tre persona, pasi mbetën të bllokuar në...

Tre viktima janë shënuar mëngjesin e sotëm nga ngjarja e rëndë në fshatin Dyshnik, në Berat. Kamber Hoxha, 77 vjeç, Neim Hoxha, 46 vjeç si...

Rastet me Covid-19 në Berat e Mat, të infektuarat dy adoleshente

Ministria e Shëndetësisë përditësoi sot të dhënat mbi rastet e reja me Covid-19 në Shqipëri. Një nga 34 rastet e zbuluara ishte në Berat,...

Rasti i parë në Berat me Covid 19, 44-vjeçarja punonte në...

Pas Korçës, Shkodrës, Lezhës dhe Hasit, hartës së qyteteve të prekura nga koronavirusi i është shtuar edhe Berati. Një ditë më parë, Ministria e...

Bllokimi i tubacioneve dhe mungesa e investimeve përmbytin Beratin

Situatë e vështirë në Berat si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë që nisën gjatë orëve të pasdites dhe vazhdojnë të bjenë ende....

OFL i dërgon formularët dy të “fortëve” në Berat/ Ja kush...

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) u ka dërguar formularët e vetëdeklarimit dy personave, banues në Berat, të dënuar për trafik të lëndëve narkotike. Përmes një...

OFL kërkon vetëdeklarimin e pasurisë për 2 persona në Berat

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar formularët e vetëdeklarimit dy shtetasve në Berat, që kanë qenë të dënuar në Itali. Zëdhënësja e OFL-së bëri...

Vdekja e dy foshnjeve në Berat/ AKU: Po verifikojmë mostrat e...

AKU njoftoi se ka nisur verifikimet lidhur me dyshimet se humbja e jetës së dy foshnjeve në Berat mund të jetë shkaktuar nga helmimi....

Dhunuan barbarisht të riun në Berat, zbardhen detajet e sherrit

Pas pamjeve dramatike të publikuara nga një konflikt fizik në Berat, “BalkanWeb” mëson detaje të reja. Ngjarja ndodhi më 17 nëntor në lagjen ‘13 Shtatori’...

Pamje të rënda/ I riu masakrohet në mes të Beratit, askush...

Pamje të rënda publikon JOQ, ku shihet se si disa të rinj dhunojnë barbarisht një bashkëmoshatarin e tyre. Ngjarja e rëndë ka ndodhur tre...

Riorganizimi në LSI/ Ish-kryebashkiaku i Beratit zgjidhet Sekretar për Pushtetin Lokal

LSI ka nisur riorganizimin e saj në të gjitha qarqet. Në këtë kuadër ajo ka zhvilluar zgjedhje në strukturat e partisë. Kryesia Ekzekutive e...

Të shtëna me armë zjarri në Berat

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në një lavazh në Berat, përgjatë rrugës në rrugën e “Uznovës”. Nga të shtënat nuk ka të lënduar. Autoret...
WhatsApp DENONCO