E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Beograd

Etiketim: beograd

Ja kur fillon dialogu mes Kosovës dhe Serbisë/ Flet shefi i...

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një...

Grenell në Beograd: Ndaleni fushatën kundër pavarësisë së Kosovës

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të premten në Beograd që nëse...

Horror para parlamentit në Beograd, vetëvritet me armë zjarri 50-vjeçari

Një 50-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me armë zjarri para godinës së parlamentit serb në Beograd. Ngjarja ka ndodhur rreth...

Marrëveshja Prishtinë-Beograd/ Berisha: Rama e Vuçiç reaguan me bisht nën shalë…

Një marrëveshje paqe për t’u përshëndetur! Kështu shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha lidhur me marrëveshjen e arritur për linjën ajrore të vendosur mes Beogradit dhe...

Linja ajrore Prishtinë-Beograd, reagime nga Kosova, Serbia e Shqipëria/ Detajet e...

Pas dy dekadave është paralajmëruar rikthimi i fluturimeve në linjat ajrore Prishtinë-Beograd dhe anasjelltas. Për këtë, Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka nënshkruar...

Linja ajrore Beograd-Prishtinë/ Ambasadori amerikan zbulon rolin e Trump për marrëveshjen

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i cili është edhe i ngarkuari i posaçëm i presidentit Trump për çuarjen përpara të një marrëveshje të...

Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, brohoritje kundër Gjukanoviçit...

Më shumë se 5,000 mbështetës të ekipit të Crvena Zvezdës protestuan mbrëmjen e djeshme përpara ambasadës malazeze në Beograd për të mbështetur serbët në...

Surrel-Beograd apo Tiranë-Bruksel?!

Nga Boldnews.al BE ka faj që nuk na pranon pranë saj, opozita fajtore që “hedh baltë”, media është armike e pandreqshme dhe duhet të dënohet...

Mavraj i rikthehet dhunës në Beograd: Na larguan me helikopter

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, i cili luan për Grojter Fyrthin, në një intervistë për “nordbayern.de”, ka folur për ndeshjen derbi që ekipi i tij...

Skena filmi/ Mbrojtësi i Fiorentinës i shpëton rrëmbimit në Beograd

Futbollisti i Fiorentinës u përfshi në një episod të frikshëm ditën e djeshme, ku 2 persona tentuan ta fusin në bagazhin e një makine...

Protesta në Beograd/ Një hapësirë e gjelbër u dha për ndërtim…

Brenda natës një hapësirë e gjelbër në Beograd u kthye në kantier ndërtimi pa i njoftuar banorët. Tani ata protestojnë. Serbien...

“Fantazma” e Ballist Morinës sërish në Beograd, alarmohet ushtria serbe

Ka kaluar 4 vjet nga ajo natë e stadiumit “Partizan” në Beograd, ku me anë të një droni, “Ballisti”, alias Ismail Morina valëviti një...
WhatsApp DENONCO