E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Banka

Etiketim: banka

Janar, kreditë me probleme u rritën lehtë në 8.2%

Raporti i kredive me probleme njohu rritje të lehtë në muajin janar. Sipas Bankës së Shqipërisë, ai arriti nivelin e 8.2%, nga 8.11% në fund...

10 miliardë dollarë ”flenë” në sektorin bankar në Shqipëri

Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, në janar të këtij viti, totali i parave të depozituara në sistemin bankar arriti në 1,1 trilionë...

Prokurorja e Tiranës, Ledina Riza jep shpjegime për depozitat bankare

Gjatë një seance të gjatë dëgjimore prej 3 orësh e gjysmë në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, prokurorja Ledina Riza u pyet dhe dha...

Kreditë konsumatore, nuk ka më penalitete pa fund/ Ja çfarë ndodh...

“Kalvari” i huamarrësve të këqij që përballen me penalitete stratosferike në procesin e mbledhjes së detyrueshme të kredive konsumatore pritet të përfundojë në një...

Biznesi rrit depozitat me 292 mln euro, shkak pasiguria dhe pagesat...

Pasiguritë që ka krijuar pandemia Covid-19 i kanë penguar bizneset të avancojnë me planet e investimeve, duke e ndryshuar sjelljen financiare më shumë drejt...

Paraja jashtë bankave arrin rekordin e 2.8 miliardë eurove në dhjetor,...

Në fund të vitit 2020, jashtë sistemit bankar qarkullonin 344 miliardë lekë (2.8 miliardë euro), sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë. Të...

Sejko: Ecuria ekonomike do të varet nga masat shtrënguese dhe zgjatja...

Ndikimi negativ i pandemisë vijon të jetë i pranishëm në sektorët e ekonomisë. Kjo u deklarua nga Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko,...

“Me çanta në banka”, si pastrohen paratë e krimit në Shqipëri

Përgjimet e anti-mafias italiane në të cilët thuhet se janë të përfshirë biznesmenë dhe zyrtarë në Shqipëri ka ndezur edhe njeherë debatin në vend. Në...

BSH shtyn edhe 3 muaj masat që lehtësojnë kreditë, pezull shpërndarja...

Banka e Shqipërisë, në mbledhjen e saj të fundit ka shtyrë edhe me tre muaj një vendim të muajit maj për mënyrën e klasifikimit...

Këtë vit, del në qarkullim kartëmonedha 10,000 lekëshe

Prezantimi i serisë së re të kartëmonedhave, do të vazhdojë edhe këtë vit përmes nxjerrjes në treg të dy prerjeve të reja, përfshirë edhe...

Banka e Shqipërisë do të rinisë këtë vit ankandet për blerjen...

Banka e Shqipërisë do të rifillojë këtë vit ankandet e blerjes së valutës, në funksion të menaxhimit të rezervës valutore. Për këtë qëllim janë planifikuar...

Banka e Shqipërisë do të rinisë këtë vit ankandet për blerjen...

Banka e Shqipërisë do të rifillojë këtë vit ankandet e blerjes së valutës, në funksion të menaxhimit të rezervës valutore. Për këtë qëllim janë planifikuar...

Raporti i kredive me probleme zbriti në 8.2% në fund të...

Raporti i kredive me probleme të sektorit bankar zbriti në nivelin 8.2% edhe në fund të muajit nëntor, me rënie të lehtë nga niveli...
WhatsApp DENONCO