E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Azilkerkues

Etiketim: azilkerkues

Rama dhe drama e shqiptarëve/ Bota na sheh si …alienë!

Nga Boldnews.al Azilkërkuesit shqiptarë vijojnë të mbeten një shqetësim për Francën, një nga shtetet që vendosi veton për hapjen e negociatave në Tetor 2019. Nga...

Nuk ndalen azilantët nga Shqipëria, 21% më shumë aplikime në janar-shtator

Ndonëse kanë normën më të lartë të refuzimit të kërkesave dhe jetojnë në një vend që nuk ka luftë apo konflikte etnike, asgjë nuk...

Franca e para në Europë për azilkërkues

Për herë të parë që prej fillimit të krizës emigratore në vitin 2015, Franca ka tejkaluar Gjermaninë, duke u bërë vendi i parë për...

Azilkërkuesit në Irlandë/ Shqiptarët lënë pas edhe shtetasit nga Zimbabve

Shqiptarët kryesojnë listën e shtetasve që kërkojnë azil në Irlandë. Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Emigracionit në Irlandë, e cila ka...

Kërkoni azil në Zvicër? Kujdes çfarë keni shkruar në Facebook dhe...

Azilkërkuesit në Zvicër së shpejti mund të rishikojnë profilet e tyre të mediave sociale si pjesë e proceseve të tyre të aplikimit, sipas raporteve...
WhatsApp DENONCO