E premte, Shtator 25, 2020
Etiketimet Azilkerkues

Etiketim: azilkerkues

Azilkërkuesit nga Shqipëria, shqetësim për BE/ Raporti: Është rritur numri i...

Në Komisionin Evropian është raportuar mbi vlerësimet për përmbushjen e respektimit të liberalizimin të vizave nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia...

Rekord për azilkërkues në BE, PD: Largimi i shqiptarëve, alternativa e...

Partia Demokratike, ka reaguar përmes ish-zv.ministriit Alfred Rushaj, lidhur me largimin masiv të shqiptarëve, gjatë qeverisjes së Edi Ramës. Në një postim në rrjet, Rushaj...

Azilkërkuesit, Basha: Rama po vret shpresat e shqiptarëve. Zbrazja e Shqipërisë,...

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me numrin e lartë të kërkesave për azil nga shqiptarët në vendet...

Nuk ndalen azilantët nga Shqipëria, 21% më shumë aplikime në janar-shtator

Ndonëse kanë normën më të lartë të refuzimit të kërkesave dhe jetojnë në një vend që nuk ka luftë apo konflikte etnike, asgjë nuk...

Franca e para në Europë për azilkërkues

Për herë të parë që prej fillimit të krizës emigratore në vitin 2015, Franca ka tejkaluar Gjermaninë, duke u bërë vendi i parë për...

Azilkërkuesit në Irlandë/ Shqiptarët lënë pas edhe shtetasit nga Zimbabve

Shqiptarët kryesojnë listën e shtetasve që kërkojnë azil në Irlandë. Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Emigracionit në Irlandë, e cila ka...

Kërkoni azil në Zvicër? Kujdes çfarë keni shkruar në Facebook dhe...

Azilkërkuesit në Zvicër së shpejti mund të rishikojnë profilet e tyre të mediave sociale si pjesë e proceseve të tyre të aplikimit, sipas raporteve...
WhatsApp DENONCO