E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Arabi

Etiketim: Arabi

400 miliardë dollarë/ Princi Saudit do të ndërtojë superqytetin ‘më të...

Princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman ka miratuar ndërtimin e një qyteti të ri të quajtur “më i avancuari në botë”,...

Arabia Saudite kundër Iranit, bën thirrje për qëndrim ndërkombëtar

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdelaziz bëri thirrje sot për një qëndrim të vendosur ndërkombëtar kundër asaj që ai e quajti ndërhyrje e...

Hiqen vizat me Arabinë Saudite, ja kush mund të përfitojë

Të gjithë qytetarët udhëtojnë drejt Arabisë Saudite tashmë nuk kanë nevojë që të kenë një vizë. Me anë të një vendimi, Qeveria shqiptare ka...

Arabi/ Shpërthen pika e karburantit, pamjet e frikshme nga këndvështrime të...

Ishte një ditë normale në Medinë, në Arabinë Saudite, kur një pikë karburanti ku klientët po furnizonin automjetet e tyre në një sekondë u...

Tërmeti në Shqipëri/ Arabia Saudite nis mbledhjen e ndihmave, mesazhi i...

Mbretëria e Arabisë Saudite ka nisur mbledhjen e ndihmave lidhur me tërmetin që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës, duke shkaktuar të paktën 30...

Thellimi i krizës politike, Rama ikën në Arabinë Saudite…

Në kulmin e debatit dhe përplasjeve politike, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të largohet nga Shqipëria, madje edhe nga Europa. Përmes një postimi në rrjet,...
WhatsApp DENONCO