E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Ankthi

Etiketim: ankthi

Si të menaxhoni ankthin te fëmijët gjatë pandemisë

Ankthi dhe stresi ka kapluar popullsinë në mbarë globin dhe nuk ka kursyer as fëmijët. Sot është e vështirë të jesh një fëmijë anksioz...

Këngëtari i famshëm flet për betejën me ankthin dhe depresionin: S’dua...

Këngëtari i famshëm kolumbian, J Balvin ka folur hapur për betejën e tij me shëndetin mendor. Ylli botëror u tha ndjekësve të tij në...

Zhaklin Lekatari tregon traumat që ka kaluar në jetë: Kam shkuar...

Gazetarja e njohur, Zhaklin Lekatari, e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, tregoi traumat që ka kaluar në jetë. Ajo tha se në moshën 15-vjeçare...

Spikerja e lajmeve flet për problemet me ankthin: Mendoja se do...

Spikerja e lajmeve, Blerta Tafani e ftuar në “Ftesë në 5”, ka bërë një rrëfim tejet interesant. Blerta ka treguar se para disa vitesh, vuante...

Përballimi i ankthit gjatë krizës së koronavirusit

Pandemia e koronavirusit ka transformuar jetën e njerëzve në gjithë botën. Në shumë vende, shkollat dhe bizneset janë mbyllur. Familjet janë ndarë. Njerëzit druhen...

Ja pse koronavirusit nuk duhet t’i druhesh/ Gjithçka që duhet të...

Nga Alberto Pellai Është një virus. Është aq i vogël saqë mund të shihet veçse në laboratorë specialë me mikroskopë specialë. Prandaj na frikëson kaq...

Situata nga tërmeti/ Psikiatrja: Kthehuni në gjërat e përditshme, ankthi është...

Psikiatrja Arjana Rreli, e ftuar në studion e “Dita jonë” në A2 dha disa këshilla mbi atë që duhet të bëjmë pas tërmetit të...
WhatsApp DENONCO