E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

Tragjedia nga tërmeti/ Ambasada gjermane ul flamurin në gjysëmshtizë

Ambasada e Gjermanisë në Tiranë në shenjë solidariteti me qytetarët shqiptarë ka ulur flamujt në gjysmështizë. “Bashkohemi me zinë kombëtare për viktimat e tërmetit të...

Më shantazhuan dy persona, njëri fliste në gjuhë të huaj/ Zëdhënësi...

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, u paraqit sot te Prokuroria e Tiranës ku është pyetur lidhur me akuzat e tij dhe të...

Udhëtimi në SHBA/ Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada e SHBA në Tiranë përmes një postimi në rrjet udhëzon shtetasit shqiptarë që të respektojnë rregullat e qëndrimit. Sipas njoftimit zyrtar, kur udhëtohet...

Zgjedhja e dy anetareve të Kushtetueses/ Ambasada e SHBA noterizon shkeljet...

Pas delegacionit të BE-së në Tiranë, edhe Ambasada e SHBA ka reaguar lidhur me zgjedhjen e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Në deklaratën...

Siguria e Ambasadave, diplomatët refuzojnë policinë private të Lleshit/ Përplasjet

Ambasadat e huaja në Shqipëri nuk do të ruhen të gjitha nga Policia e Shtetit. Policia e Shtetit ka vendosur që uniformat blu, në...

VIDEO/ “Çdo javë një nismë kundër korrupsionit”, thirrja e Ambasadës së...

Ambasada amerikane në Tiranë thotë se i ka ardhur në ndihmë këtë javë studentëve të ngrenë zërin kundër korrupsionit në arsimin e lartë. “Çdo javë...

VIDEO/ Lotaria amerikane, Ambasada e SHBA: Ja si të veproni…

Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë një video shpjeguese për të gjithë ata që duan të aplikojnë për Lotarinë Amerikane. “Po mendoni të aplikoni për...

Reagimi i Ambasadës së SHBA pas protestës/ Qytetarët “shpërthejnë”: Sorosianë, Rama...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar mbrëmjen e djeshme me një deklaratë lidhur me protestën e opozitës. Ndër të tjera, Ambasada dënon aktet e...

Fituesit e lotarisë amerikane, Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm/ Kujdes…

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë fituesit e lotarisë, që të kenë akses në emailin e tyre, pasi duhet të dërgojnë dokumentacionin...

Protestat, Ambasada e SHBA ka një apel për qytetarët amerikanë/ Ja...

Demostrata të përsëritura pritet të ndodhin në të gjithë Shqipërinë për një periudhë të pacaktuar kohe me mundësinë që ato mund të bëhen të...

Jeni në kërkim të një pune në SHBA? Ambasada jep njoftimin...

Jeni në kërkim të një pune në SHBA? Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që janë në kërkim...

Protesta e opozitës/ Ambasada e SHBA bën thirrje për vetëpërmbajtje: Dhuna...

Ambasada e SHBA ka reaguar lidhur me protestën e zhvilluar sot në Tiranë. Përmes një deklarate, Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës...

VIDEO/ Apeli i SHBA: Mbështesni gazetarët, janë shënjestra të kërcënimeve dhe...

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, ambasada Amerikane në Tiranë përcolli një mesazh për klasën politike në vend, duke kujtuar se ata duhet...
WhatsApp DENONCO