E hënë, Shkurt 18, 2019
Etiketimet Aktualitet

Etiketim: Aktualitet

Durrës/ Gruaja dyshonte për apandesit, por përfundon duke lindur një fëmijë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në spitalin e Durrësit, ku një grua ka shkuar me dhimbe të forta barku, por pas disa orësh...

SKANDAL NË PROKURORINË E KRUJËS/ Gentian Doda rifitoi lirinë pas pushimit...

Disa dokumente të siguruara nga Boldnews.al rikthejnë edhe një herë në vemendje çështjen e Gentian Dodës, i dënuari për dy vrasje që arriti të...

Kërkesa e Prokurorisë, a do t’u heqë sot KQZ mandatin Rakipit...

Pritet që sot KQZ të marrë në shqyrtim kërkesen e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen ose jo të mandadeve të dy deputetve Aqif Rakipi...

FOTO/Skandali, ja si ministrat abuzojnë me fëmijët për festat e fundvitit…

Ndodh rëndom në prag festash apo ngjarjesh të ndryshme, kur në një mënyrë apo një tjetër  abuzohet me fëmijët nga politikanë të niveleve të...

A është Ilir Meta një president gënjeshtar?!

Pakënaqësia që provokoi vota e Shqipërisë në OKB kundër zhvendosjes së ambasadës amerikane në Jeruzalem, arriti kulmin me letrën e Presidentit Ilir Meta për...

Aksident në Durrës, makina me dy të rinj përfundon jashtë rruge

Një aksident rrugor ku kanë mbetur të plagosur dy të rinj nga Durrësi, një djalë e një vajzë, ka ndodhur ditën e djeshme më...

VIDEO-FOTO/ Ja kush është i riu që masakroi babanë me çekiç...

Një krim horror ka tronditur Tiranën, ku një djalë ka masakruar me çekiç të atin dhe më pas, trupin ia ka hedhur në liqen....

Kush është 20-vjeçari që u arrestua në SHBA për vrasjen e...

20-vjeçari Ruhan Hiraj, një prej të akuzuarve nga policia për vrasjen e efektivit të RENEA-s Ibrahim Basha është arrestuar 3 ditë më parë në...

Vrasja e oficerit të RENEA-s në Lazarat, arrestohet në SHBA një...

Një prej autorëve të vrasjes së oficerit të RENEA-s, Ibrahim Basha, ngjarje e ndodhur  në qershor 2015 në Lazarat, është arrestuar në SHBA. ZQK Interpol...

Detaje të reja mbi atentatin në Elbasan: Ja kush ishte objektivi

Të reja të tjera kanë dalë në dritë nga atentati i dështuar që u bë sot në mëngjes në Elbasan. Nga burime policore mësohet...

Fisi Çapja dhe historiku i vrasjeve nga 2005…

Që prej vitit 2005 e deri më sot ka një historik ngjarjesh që lidhen me fisin Çapja. Konflikti është mes fisit Çapja dhe Mema,...

Buxheti i Bashkisë së Tiranës/ PD: Rritja e taksave nga Veliaj...

Këshilltarët demokratë në Bashkinë e Tiranës, i miratuar dje me votat e socialistëve, e cilësuan të paligjshëm pr/buxhetin për 2018-ën. Kreshnik Çollaku, Kryetar i Këshilltarëve...

Ja cilat konsiderohen ‘makina luksi’ nga 1 Janari 2018. Ndryshimet për...

Në ligjin për taksat kombëtare ka pësuar ndryshim trajtimi i atyre që quhen mjetet e luksit, ku për efekt takse “ Automjete Luksoze” do...