E entje, Korrik 16, 2020
Etiketimet Agron tufa

Etiketim: agron tufa

Agron Tufa: U kërkova ndihmë Ambasadave, por nuk m’u përgjigjën

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër. Tufa i...

Intervista për VOA/ Agron Tufa: Përse kërkova azil politik

Agron Tufa, Drejtori i dorëhequr i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri, në një intervistë për Zërin e  Amerikës,...

Kërcënohej nga pusetat me imunitet/ Flutura Açka reagon ashpër pas largimit...

Shkrimtarja Flutura Açka ka reaguar lidhur me ikjen e Agron Tufës nga Shqipëria me argumentin se është kërcënuar vazhdimisht për shkak të qëndrimeve dhe...

Pas presioneve nga mazhoranca, Agron Tufa kërkon azil politik në Zvicër

Agron Tufa, drejtori ekzekutiv i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit në Shqipëri (ISKPK) ka kërkuar azil politik në Zvicër për...
WhatsApp DENONCO