Policia aksion blic në Sarandë/ Arrestohet një tjetër person, akuza ndaj tij

Policia e Sarandës ka shoqëruar një tjetër person në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, në kuadër të operacionit blic të zhvilluar në këtë qytet për kapjen e personave me rrezikshmëri ose që janë shpallur në kërkim.

Mësohet se është kapur nga forcat “Shqiponja” me dorezë metalike një i ri nga fshati Vllahat, bashkia Delvinëm pasi akuzohet për mbajtje të armëve të ftohta.

LEXO EDHE  Shehi: Basha nuk e ka inercinë për të udhëhequr bllokun opozitar

Gjithashtu, Policia e Sarandës, ditën e djeshme ngriti disa postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit. Nga kontrolli i ushtuar nga forcat Shqiponja dhe FNSH në vendin e quajtur Ura e Kranesë pasditen e djeshme u kap një i ri nga Gjirokastra, të cilit iu gjetën disa doza me lëndë narkotike.

Postblloqet vazhdojnë për kapjen e personave të armatosur, apo në kërkim.