Arrestohet në Athinë shqiptari i shpallur në kërkim

Arrestohet në kryeqytetin grek, Athinë një shqiptar me dy urdhër arreste. Në momentin e prangosjes atij i është gjetur sërish lëndë narkotike.

Operacioni është zhvilluar në Petralona. Mësohet se i arrestuari është një 32-vjeçar nga Shqipëria.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e pjesshme në Lushnje, ja kandidatët e mundshëm nga mazhoranca dhe opozita

Ndaj tij kishte dy urdhër arreste për trafik droge.

Ndërkohë gjatë kontrolleve, në banesë i janë sekuerstruar 5.4 kg marijuanë, 24 gram kokainë, 1 pistoletë me 7 fishekë, 2510 euro, 250 paund, 2 peshore dhe 2 telefona celularë.