Sefa: Meta po merret me hallet e PD, ne me të ardhmen

Indrit Sefa, i emëruar nga Lulzim Basha, si Sekretar për Çështjet Ligjore, tha se Presidenti Ilir Meta po merret me hallet e Partisë Demokratike.

Sefa tha se Presidenti duhet të tregojë se është mbi palët, ndërsa ai është në krahun e ish-Kryeministrit Sali Berisha dhe mbështetësve të tij.

LEXO EDHE  Mal të Zi, Abazoviq përballet me protestuesit pas paralajmërimeve për qeveri të pakicës/VIDEO

“Ne kemi zgjedhur të ardhmen, kemi një vendimmarrje të DASH-it, dhe një vendimmarrje tonën që nuk pranojmë personat e shpallur non grata”, tha Sefa. Ai u shpreh se Metën dhe Berishën i bën bashkë një hall i përbashkët.