“Mimoza Llastica” rrëmben vëmendjen e mediave zvicerane, ja çfarë shkruajnë për aktoren shqiptare

“Mimoza Llastica” është një ndër personazhet më të dashur për publikun shqiptar dhe shumë pak njerëz e njohin atë me emrin e saj të vërtetë.

Zhaklina Dhimojanin është aktorja protagoniste në filmin “Mimoza Llastica”. Ajo nisi karrierën në Zvicër si përkthyese ndërsa sot është e angazhuar në politikën lokale. Atje ajo u njoh edhe me prokurorin federal Stefan Blättler, i cili është sot bashkëshorti i saj. Sot jeton në Bernë të Zvicrës së bashku me bashkëshortin dhe vajzën e saj Alexa.

LEXO EDHE  Noizy dhe Oriola bëjnë deklaratat e papritura për njeri-tjetrin

Mediat zvicerane e kanë cilësuar aktoren po aq të njohur sa Heidi në Zvicër.

Ihr Mann ist der Bundesanwalt – In Albanien ist sie so bekannt wie Heidi in der Schweiz