Zhduket pa gjurmë 16-vjeçarja nga Tirana, babai bën denoncimin në polici

Një 16-vjeçare në Tiranë, është larguar nga shtëpia ditën e djeshme dhe nuk është kthyer më.

Policia bën me dije se denoncimin e ka bërë  babai i saj shtetasi A. Q., 38 vjeç. Blutë bëjnë me dije se po punohet për gjetjen e saj.

“Më datë 12.01.2022, shtetasi A. Q., 38 vjeç, ka kallëzuar se është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer më, vajza e tij e mitur 16 vjeçe. Punohet për gjetjen e saj.”- njofton policia.

LEXO EDHE  Koronavirusi në M.Veriut/ 8 humbje jete dhe 1348 raste të reja në 24 orët e fundit

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.