‘Më në fund ai derr i ndyrë ka vd*kur’/ Deputeti bën komentin shokues për ndarjen nga jeta të presidentit Sassoli

Një deputet i ekstremit të dhjathtë në Gjermani ka bërë një koment fyes në drejtim të presidentit të Parlamentit Evropian, David Sassoli, i cili humbi jetën si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

“Më në fund, ai derr i ndyrë ka vdekur”, ishin fjalët e eurodeputetit Nicolaus Fest, i cili e ndau bisedën me anëtarët e tjerë të partisë.

“Një antidemokrat, një turp për çdo parlamentar”, vijon mesazhi i tij. Pasi komentet e tij u bënë publike, Fest postoi në Facebook në përpjekje për të justifikuar fjalët e tij, por nuk kërkoi ndjesë.

LEXO EDHE  OBSH bën parashikimin: Brenda 2-3 javësh Europa arrin pikun e Omicron

Kujtojmë që Sassoli u nda nga jeta të martën në moshën 65-vjeçare, ku për lajmin e hidhur shprehën keqardhje dhe ngushëllime një sërë liderësh evropian. Duket se AfD mban të tjera qëndrime, të paktën privatisht, duke mos treguar respekt as për një njeri të vdekur.