Vlorë/ Banesa përfshihet nga flakët, 1 person humb jetën

Një person ka humbur jetën në Vlorë pasi banesa ku jetonte u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm.

“Rreth orës 6:20, në lagjen ‘Rilindja’, është përfshirë nga flakët banesa e shtetasit Gj.B., rreth 55 vjec, i cili jetonte i vetëm dhe vuante nga shëndeti mendor. Si pasojë e flakëve ky shtetas ka humbur jetën”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Finalja e Superkupës/ Real Madrid dhe Athletic Bilbao synojnë trofeun, ndiqni sfidën “live”

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit, shtuan të njëjtat burime.