Gaz Bardhi: Tonin Vocaj është kriminel

Gazment Bardhi ka akuzuar zv.Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Tonin Vocajn, se ëhstë kriminel.

Ai deklaroi në ‘Opinion’ se Vocaj inskenon skena krimi për të futur në kuthe njerëz të pafajshëm. ndërkohë Bardhi deklaroi se Vocaj gjithashtu në disa raste ka prishur skena krimi në interes bandave.

LEXO EDHE  Elbasan/ Humb jetën në spital fëmija 3 vjeç

Bardhi gjithashtu akuzoi Vocajn dhe ish-zv.Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Agron Kuliçajn se kishin përgatirur disa inskenime për të implikuar zyrtarë të lartë të PD.

‘Tonin Vocaj është kriminel, ai njeri ka prishur prova krimi, ka inskenuar skena për të futur në kurt të pafajshmit’, tha Bardhi.