VIDEO/ Tërmeti në Greqi, publikohet momenti kur ndihen dridhjet

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë i shkallës Righter goditi mbrëmë në Greqi.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në disa qytete të Shqipërisë, së Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut.

Mediat greke shkruajnë se tërmeti e kishte epiqendrën në Follorinë, ndërsa thellësia besohet se ka qenë 14.1 kilometër.

Lëkundjet kanë qenë të forta dhe kanë zgjatur për disa sekonda. Shumë qytetarë e kanë kaluar natën në makina e kanë braktisur banesat.

Mediat helene kanë publikuar edhe pamjet e dridhjes nga tërmeti.

LEXO EDHE  Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja me Covid u zbuluan në Kosovë