Covid në Greqi/ 27,766 raste të reja dhe 85 vikti*a

Në raportin e fundit të shëndetësisë në Greqi, bëhet me dije se në 24 orët e fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 27 766 raste të reja dhe kanë humbur jetën 85 persona.

Ndërkohë ajo që vlen të theksohet është se vetëm nga vetë testimet në shkolla pas rihapjes nga pushimet e festave kanë rezultuar të infektuar me koronavirus 15.547 raste.

LEXO EDHE  Bie nga kati i dytë i banesës, në gjendje të rëndë i riu

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Greqi janë konfirmuar me Covid në 1.535.382 nga të cilët 49.9% janë meshkuj, mes të cilëve kanë humbur jetën 21,479 pacientë të cilët kishin sëmundje themelore dhe ishin mbi 70 vjeç.