Detaje të reja/ Si u plagosën në Fushë-Krujë Gentjan Bejtja dhe Klodjan Stafuka

Më datë 09.01.2022, rreth orës 18:00, në Spitalin Ushtarak, janë paraqitur për ndihmë mjekësore, shtetasit:

Gentjan Bejtja rreth 41 vjeç, i cili në rrethana ende të paqarta dyshohet se është plagosur me armë zjarri në krah, gjatë kohës që po drejtonte automjetin dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Klodjan Stafuka., rreth 31 vjeç, i cili është lënduar në aksident rrugor në Nikël, afër një karburanti, pasi mjeti që drejtonte shtetasi Gentjan Bejtja ku shtetasi Klodjan Stafuka. ishte pasagjer, ka dalë nga rruga.

LEXO EDHE  Shkelja disiplinore/ Gjyqtarja Kapedani dhe ILD arrijnë marrëveshje, 6 muaj me pagë minimale

Menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.