Salianj: Një grup ish-zyrtarësh përdorën çdo mjet dhune ndaj PD-së

Pas tensioneve në selinë e PD, Ervin Salianji, në një deklaratë u shpreh se një grup ish-zyrtarësh përdorën çdo mjet dhune.

“Një grup ish-zyrtarësh i PD, përdorën çdo mjet dhune ndaj PD. Asnjë milimetër gjak, asnjë centimetër e kësaj godine nuk vlen më shumë se sa jeta njerëzore e çdo demokrati të thjeshtë. Vendosja e demokratëve në këtë situatë duke mos pyetur për asnjë lloj limiti njerëzor tregon se si janë ata për fat të keq që kanë dalë përballë demokratëve dhe duke shfrytëzuar elementët të një dëshpërimi të thellë që ka sjellë mosfitorja e zgjedhjeve të 25 prillit. Por kjo nuk është zgjidhja që çdo pjesëtar në këtë mbledhje të jetë i mbytur nga gazi lotsjellës dhe në kushte të tmerrshme të një dhune. Në çdo centimetër që të rrotullohesh në godinë gjen vetëm shenjat e dhunës”, tha ai.

LEXO EDHE  Plagosi 50-vjeçari, arrestohet i riu në Durrës