Real Madrid rikthehet te fitorja në kampionat, mposht në shtëpi Valencian

Foto: AFP

Real Madrid është kthyer te fitoja në kampionat pas humbjes befasuese të pësuar para një jave kundër Getafe.

Skuadra e Carlo Ancelotti-t ka mundur 4-1 Valencia-n në shtëpi dhe tani kryeson renditjen e kampionatit me një avantazh prej tetë pikësh ndaj Sevilla e vendit të dytë, por andaluzët kanë një ndeshje më pak.

LEXO EDHE  Lewandowski: Falë Bayern-it u bëra më i miri në botë, rekordet e Muller më motivojnë

Protagonistët e sfidës së luajtur në Bernabeu kanë qenë Karim Benzema dhe Vinicius Junior, secili em nga një dygolësh.

Francezi është bërë lojtari i katërt në historinë e Real Madrid që realizon 300 gola për klubin, pas Cristiano Ronaldo Flag of Portugal (450), Raul Gonzalez Blanco (323) dhe Alfredo Di Stefano Flag (308).