Malltezi: Basha e Rama janë një, mbuluan PD me gaz

Protetsa e sotme në selinë e Partisë Demokratike pati jehonë jo vetëm brenda vendit. Gazilotsjellësi i përdorur për të shpërndarë mbështetësit e Sali Berishës të cilët kishin planifikuar të nxirrnin Bashën nga zyra shkaktoi jo pak probleme.

Por ky gaz u hodh edhe nga policia edhe nga ata që qëndronin brenda selisë blu dhe dirigjoheshin nga Lulzim Basha dhe ata që ende nuk dihet se kush ishin. Jamarbër malltezi përmes një foto të publikuar nga Reuters përshkruan atë se çfarë ndodhi.

LEXO EDHE  Mega-stoku në Gjykatën e Lartë/ Sadushi kërkoi reduktim të “rekurseve të kota”, Rama “këshillon” vartësit

Ai thotë se gazi i përdorur mbuloi pamjene PD-së ndërsa akuzon Ramën dhe Bashën për gjithë çfarë ndodhi.

Deklarata
Foto e paharrueshme nga protesta e sotme. Rama-Basha jane 1, te kap ne pazare. Hera e pare qe nuk shihet PD nga Policia dhe gazi ✌️ Basha nuk e don te demokrateve por te Rames!